Gyurcsányék pártprogramjukról döntenek

Második kongresszusát tartja szombaton a Demokratikus Koalíció (DK), a rendezvényen a párt programjának elfogadásáról döntenek.

WL
2013. 01. 26. 7:27
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A budapesti SYMA csarnokban beszédet mond Gyurcsány Ferenc pártelnök, korábbi kormányfő és a DK három alelnöke – Bauer Tamás, Debreczeni József és Niedermüller Péter –, akik a pártprogramot mutatják be.

A DK-nak nagyjából hétezer tagja van, a mai gyűlésen az alapszabály szerint mindegyikük ott lehet, és szavazhat is. A kongresszus elé kerülő program „a 2010-es választás előtti alkotmányos rend helyreállítását” szorgalmazza, célul tűzi ki, hogy az ország mielőbb csatlakozzon az euróövezethez, és menetrendet sürget a különadók kivezetésére és a bankadó csökkentésére. A párt kétkulcsos személyi jövedelemadózást vezetne be, visszaállítaná az adómentes sávot a legalacsonyabb jövedelmeknél, és megszüntetné a gyermekek utáni adókedvezményt. Szorgalmazza az egységes ingatlanadó bevezetését, és szociális ösztöndíjrendszerrel párosuló tandíj-kötelezettséget írna elő, ezzel egyidejűleg eltörölné a hallgatói szerződéseket.

A párttagok dönthetnek az alapszabály módosításáról is, így a tagfelvételi kérelmeket a jövőben a pártvezetés helyett a választókerületi elnökségek bírálhatják el.

Kettős állampolgárság: Gyurcsány hajthatatlan

Tudomásul vette, de nem ért egyet az MSZP elnökének bocsánatkérésével Gyurcsány Ferenc. Ismert, Mesterházy Attila nemrég Kolozsvárott megkövette az erdélyi magyarokat az állampolgárság kiterjesztéséről szóló 2004-es népszavazás ügyében. Gyurcsány Ferenc péntek reggel a Kossuth Rádióban kijelentette: erőteljes jobboldali nyomás a kettős állampolgárság elismerése, amely helyett lenne más megoldás. Az MSZP egykori miniszterelnöke és pártelnöke szerint úgy igazságos, ha az kap magyar állampolgárságot, aki Magyarországra is települ.

Az MSZP 2004-ben sokáig elemezte, mi lehet a helyes magatartás ebben a kérdésben – mondta a volt kormányfő, hozzátéve: azok az intézkedések, amelyek visszafelé akarják átírni a történelmet, nem jó megoldások. Gyurcsány felidézte, az elnökség túlnyomó többségének álláspontja az volt, hogy el kell utasítani a kettős állampolgárságot. Szerinte ezt helyesen tették.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.