Nem csökken majd a 62 év fölött tovább dolgozó és eddig nyugdíjban is részesülő orvosok és egészségügyi szakdolgozók jövedelme – jelentette ki az egészségügyi államtitkár a Kossuth Rádió reggeli műsorában. Szócska Miklós megerősítette: összesen hat-hétezerre tehető azoknak az egészségügyi dolgozóknak a száma, akiket érint a kötelező nyugdíjazás rendszere, és akik egyénileg folyamodhatnak a nyugdíjazás alóli felmentésért. A részletek kidolgozása a szakmai szervezetekkel egyeztetve zajlik, a tovább dolgozók jövedelme ugyanakkor nem csökkenhet – hangsúlyozta.
Olvassa el az MNO cikksorozatát!
Perverz motivációs eszközök az egészségügyben?
Kiskirályok és csicskák az egészségügyben
Egészségügy: csak kiválasztottaknak?
„Tudjuk, hogy kevesebb orvosunk és kevesebb szakdolgozónk, ápolónk van, mint amennyire a minőségi ellátás biztosításához szükség lenne. A hiányszakmákban kiemelten, a diagnosztikus szakmákban hangsúlyozottan nem tudunk lemondani a 62 év felettiek munkájáról” – jelentette ki Szócska Miklós. Az államtitkár rámutatott: jelenleg egy „technikai részletkérdés kezeléséről van szó”, azt szeretnék elérni, hogy a különböző foglakoztatási jogviszonyok transzparensek legyenek, mindenki egy forrásból kapja a jövedelmét.
A témában tartott szerdai egyeztetésről „nyugodtan távoztak” a résztvevő intézményvezetők, központi megoldás születik – jegyezte meg az államtitkár. Jövő héten újabb egyeztetés lesz, februárban pedig az ez évi béremelés üteméről is tárgyalnak majd, tette hozzá.
Szócska Miklós közölte azt is: idén folytatódik az új mentőautók beszerzése.
Látják a problémákat
A kormány látja az egészségügyben felmerülő erőforrás-problémákat – mondta szerdai sajtótájékoztatóján Szócska Miklós. Az Emmi államtitkára elmondta: a mintegy kétórás tárgyaláson elsősorban a helyzetet tekintették át. Szócska beszélt arról is, hogy a nyugdíj mellett dolgozók jövedelme nem fog csökkenni, az államtitkár szerint erre biztosíték a 2012-es béremelés.
Fejlesztések az Új Széchenyi Terv keretében
Az Új Széchenyi Terv keretében az év végéig mintegy 268 milliárd forint áll rendelkezésre a konvergenciarégiókban lévő járó- és fekvőbeteg-ellátó intézmények – kórházak, szakrendelők – fejlesztésére, támogatására.