Bajnai ma is a Hajdú-Bét irodáját bérli?

A Fidesz választ vár Bajnai Gordontól arra a kérdésre, hogy a mögötte álló Haza és Haladás Alapítvány valóban a Hajdú-Bét Rt. egykori elnökének tulajdonában álló irodát bérli-e Óbudán – mondta keddi, budapesti sajtótájékoztatóján Hoppál Péter.

2013. 04. 16. 15:37
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A Fidesz szóvivője úgy fogalmazott, felmerül a kérdés, hogy mire gondolhatnak a hír hallatán azok a gazdák és családi vállalkozók Hajdú-Bihar megyében, akiket kisemmiztek a Hajdú-Bét időszakában. Hozzátette: szomorú, de ebben az időszakban számos öngyilkosság is bekövetkezett. A szóvivő ismert ténynek nevezte, hogy a Hajdú-Bét pénze eltűnt. Megjegyezte azt is, hogy egyes hírek szerint a cég vagyonának egy része „ciprusi bankszámlákon landolt”, de azt „senki sem gondolta volna”, hogy abból business centerek és irodák építésére is jutott.

Hoppál Péter végül három kérdést tett fel Bajnai Gordonnak. Ezek alapján a Fidesz azt szeretné megtudni, hogy a Haza és Haladás olyan ingatlanban bérel-e irodát, amelynek a tulajdonosa Nagy György, a Hajdú-Bét volt elnöke. Választ várnak arra is, hogy Bajnai Gordon és Nagy György között ma is van-e üzleti kapcsolat. Végül azt tudakolta, hogy az egykori betétesek pénze ott van-e „abban a business centerben, amelyet most Bajnai Gordon használ”.

Gyurcsány és Bajnai alatt mélyponton volt a felsőoktatás

A Fidesz szerint a szocialista pártnak nincsen jogalapja arra, hogy bírálja a társadalmi konszenzussal kialakított új, fenntartható és működtethető felsőoktatási rendszert – mondta keddi, budapesti sajtótájékoztatóján a kormánypárt szóvivője. A magyar felsőoktatási rendszer a Gyurcsány- és Bajnai-kormányok alatt a mélyponton volt, óriási forráskivonások történtek és értéktelen diplomák ezreit, tízezreit adták ki ebben az időszakban – folytatta Hoppál Péter, hozzátéve: bevezették a tandíjat, amire a magyar emberek egy népszavazáson mondtak nemet.

Jelenleg viszont nagyon jó irányba haladnak az átalakított felsőoktatás kapcsán indult tárgyalások, mert a vitás kérdéseket tisztázni hivatott kerekasztal kialakította közös álláspontját – közölte. A hallgatói szerződésről azt mondta: nagy a társadalmi elvárás, hogy az itthon, az emberek pénzén tanuló hallgatók a diplomaszerzés után néhány évig az ország javára teljesítsék kötelezettségeiket, ezt a diákok el is fogadják.

szakot lehetetlen helyzetbe hozott, Gyurcsány Ferenc miniszterelnökként pedig arra bíztatta a fiatalokat, hogy el lehet menni, itt lehet hagyni Magyarországot. A szocialistáknak bocsánatot kell kérniük azért, amit a magyar fiatalok és a magyar felsőoktatás ellen elkövettek – közölte zárásként.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.