Bauer Tamás keményen megbüntetné Magyarországot

Bauer Tamás DK-alelnök alkalmazná Magyarország ellen az EU legkeményebb politikai szankcióját, a szavazati jog megvonását.

2013. 04. 16. 16:30
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Bauer Tamás a Galamus nevű balliberális véleményportálon kifejti: „az unió szabályai szerint nem indokolt megszüntetni a túlzottdeficit-eljárást, s indokolt lehet a kohéziós támogatások befagyasztása is”, ha igaz az, amit az úgynevezett demokratikus ellenzéki pártok állítanak, nevezetesen hogy az Orbán-kormány gazdaságpolitikája csődbe viszi az országot, valamint lebontja a jogállamot, felszámolja a fékeket és egyensúlyokat. Felteszi a kérdést: Mi másra való a hetes cikkely, ha nem erre? Az „európai intézményekre” utalva az egykori SZDSZ-es politikus azt kérdezi, hogy magyar érdek-e az, hogy „továbbra is tudomásul vegyék a magyar jogállam felszámolását, és masszív pénzbeli támogatásokkal járuljanak hozzá az orbáni önkényuralom konszolidációjához?”

A DK-alelnök történelmi példát hoz igaza megerősítéséért: „Vajon érdeke volt-e a magyar nemzetnek, hogy a Hitler szövetségében a Szovjetunió ellen háborúba induló magyar hadsereg győzzön, a győztesek oldalán legyen? Vagy a tengelyhatalmak veresége, az antifasiszta koalíció győzelme volt-e valójában a magyarok érdeke? [ ] Olyan helyzet volt ez, hogy magyar hazafiként a magyar hadsereg vereségét kellett kívánni, hogy az ország felszabadulhasson a bornírt önkényuralom és a náci megszállás alól. A második világháborúban idegen államok hadseregében kellett a magyar hadsereg ellen harcolnia annak, aki Magyarország felszabadulását kívánta. Akár még lőnie is kellett magyar katonákra.”

Bauer szerint az, „hogy az állampolgárság ügyében a magyar állam azt szervezi, hogy a szlovákiai vagy ukrajnai magyarok tömegesen sértsék meg hazájuk törvényét, a szomszédokkal szemben jelent hidegháborút”. A DK-alelnök szerint abban a hidegháborúban, amelyben „az Orbán-kormány, a fideszes parlamenti többség áll a demokratikus államok közösségével”, mindenkinek „újra el kell döntenie, hogy melyik oldalon áll: az antifasiszta koalíció utódainak oldalán, akik az Egyesült Nemzetek értékrendjét követik, vagy annak a magyar kormánynak és híveinek oldalán, akik utcaátnevezésekkel, szobrokkal, emléktörvényekkel és más gesztusokkal jelzik, hogy utólag a tengelyhatalmak oldalán látják a helyüket, s az akkori Magyarország szociális és politikai viszonyait igyekeznek a huszonegyedik század feltételeihez igazítva visszahozni”.

A politikus úgy látja, hogy „aki azt akarja, hogy Magyarország felszabadulhasson a ma épülő önkényuralom alól, az nem ellenezheti az Orbán-kormánnyal szemben hozott politikai szankciókat, és azt sem kívánhatja, hogy az európai demokráciák eurómilliárdokkal támogassák egy önkényuralmi rendszer építését egy névleg még uniós tagországban. A hetedik cikkely alkalmazását nem elleneznie kell, hanem szorgalmaznia”.

Bauer Tamás legutóbb Bécsben Paul Lendvai és Heller Ágnes társaságában rettegett attól, hogy választási csalások lesznek Magyarországon 2014-ben. Úgy fogalmazott: lehetségesnek tartja, hogy az EU elérje a választási törvény módosítását még a választások előtt. Nézete szerint ez attól függ, hogy a Fidesz továbbra is számíthat-e az Európai Néppárt teljes szolidaritására.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.