A Tavares-jelentés visszavonását követelik a civilek

Felháborodásának adott hangot a Tavares-jelentésben foglalt állítások miatt a CÖF és a CET, illetve a dokumentum felülvizsgálatát kérik a készítőtől, Rui Tavarestől.

BuL
2013. 05. 14. 11:14
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A Rui Tavares portugál zöldpárti politikusnak címzett levélben az áll: „Úgy illene, hogy megköszönjük aggódását a magyar jogbiztonság és jogállamiság védelme okán. Ám köszönetet mégsem mondhatunk, csupán felháborodásunknak adhatunk hangot, hiszen Ön jelentéstervezetében olyan állításokat fogalmaz meg, amelyeknek – a tények alapján – a valósághoz aligha van köze.”

A civilek többek között azt kérdezték Rui Tavarestől, honnan tájékozódott arról, hogy az új alaptörvény megalkotása előtt nem volt párbeszéd, mikor olvasta a magyar médiatörvényt, miből vonta le azt a következtetést, hogy az Alkotmánybíróság nem tudja betölteni alkotmányvédő szerepét. Ezek kapcsán azt írták, hogy 2010. július 20-tól kezdődött az előkészítő munka, amelyben mindenki kifejthette véleményét, leírhatta javaslatait a parlament honlapján keresztül az alaptörvény tervezetével kapcsolatban.

A médiatörvény kapcsán arról tájékoztatják Rui Tavarest, hogy részletes, kötelező jogi eljárásokat tartalmaz a médiatörvény, sőt a korábban már közölt uniós elvárásoknak megfelelő módosítása 2013 áprilisában hatályba is lépett.

A civilek hangsúlyozták, hogy „az Alkotmánybíróság oly módon védi az alkotmányt, hogy néha a parlament nem tudja betölteni közhatalom-gyakorló szerepét. S az is tény, hogy az Alkotmánybíróság jogköre a rá vonatkozó módosítást követően – a korábbiaktól eltérően más típusú ügyekben – kifejezetten megnőtt.” Közölték, az általuk jelzett bármely témában a részletes jogszabályi hivatkozások nevesítésével szívesen állnak a politikus rendelkezésére.

Az „5000 szellemi honvédő magyar állampolgár nevében” a CÖF–CET vezetősége által írott levélben az olvasható, elvárják Rui Tavarestől, hogy „jelentéstervezetét bírálja felül, a tényeknek megfelelően módosítsa, vagy vonja vissza, és téves állításaiért kérjen elnézést azoktól a magyar állampolgároktól, akik a (...) születési idejének dátumakor a legsötétebb jogállamiság-nélküliségben élték megnyomorított életüket már 27 éve, és még 17 évig.”

Korábban a két szervezet José Manuel Barrosónak, az Európai Bizottság elnökének és Martin Schulznak, az Európai Parlament elnökének címzett nyílt levelükben azt a kérdést tették fel: „Egyes EP-képviselők milyen erkölcsi és jogi alapon bírálják és értékelik elégtelennek a magyar demokráciát, miközben egy definiálatlan, soha meg nem szavazott 'európai értékrendre' hivatkoznak?”

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.