Kérdezzük, hogy egyes európai parlamenti képviselők milyen erkölcsi és jogi alapon bírálják és értékelik elégtelennek a magyar demokráciát, miközben egy definiálatlan, soha meg nem szavazott „európai értékrendre” hivatkoznak? – írják levelükben a civilek. Szerintük az egy év múlva esedékes EP-választások nem indokolhatják, hogy az előkampány részeként, mintegy tesztelve az erőviszonyokat, a Magyarországon zajló erőfeszítéseket bárki pártpolitikai és ideológiai csatározásokra használja fel.
A súlyos demokráciadeficitről árulkodó tények között sorolják fel a hazánk elleni monitoringeljárás megindításának javaslatáról szóló szavazás körülményeit, és különösen káros hatásúnak ítélik a kedden nyilvánosságra hozott, a magyar alkotmányt bíráló Tavares-jelentést. „Ne feledjük, hogy a jelentés fő raportőrének karrierje a kommunista pártból indult, és tartalma jól tükrözi, hogy a ma zöldpártiként működő képviselő az EP szocialista-liberális szárnyának politikai megrendelését hajtotta végre” – olvasható a CÖF és a CET nyílt levelében.
A CÖF és a CET számára világos, hogy „ennek az előre megtervezett politikai partitúrának az előkészítésében oroszlánszerepet vállalt a magyar szocialista-liberális politikai csoportosulás a Magyar Szocialista Párt vezetésével”. Szerintük az sem véletlen, hogy éppen a jelentés nyilvánosságra kerülésének napján tartotta kihelyezett ülését Brüsszelben az MSZP elnöksége.
További részletek a Magyar Nemzet szombati számában.