A bizottság tagjai szerdán a Nemzetbiztonsági Szakszolgálat Szakértői Intézetében hallgattak bele a megtisztított felvételekbe, mivel az eredeti, múlt hétfőn lejátszott hanganyag rossz minőségű volt. Molnár Zsolt az MTI-nek elmondta: javult a felvétel minősége, bár „szabad füllel” továbbra is nehezen követhető, értelmezéséhez szükség van a beszélgetésekről készült leiratokra. Mindazonáltal a szúrópróbaszerű ellenőrzés alapján a leirat megegyezik azzal, ami a felvételen hallható – közölte a bizottsági elnök. Elmondta, szakértőik végighallgatják a több mint négyórás hanganyagot, és jelzik, ha eltérést találnak. Samu Attila, a Belügyminisztérium miniszteri főtanácsadója az MTI-nek szerdán azt mondta, a tárcához nem érkezett igény a hangfelvételek titkosságának feloldására.
Molnár Zsolt az MTI kérdésére kifejtette, az anonimizált felvétel nyilvánosságra hozásának nem látja értelmét – bár feltehetően jogszerű volna –, mivel a jelek szerint megegyezik a leirattal. Ha viszont a leiratban kitakart nevekkel együtt tennék közzé a felvételt, személyhez fűződő jogok, személyes adatok sérülhetnének, olyanoké is, akik nem szereplői az ügynek – közölte aggályait a nemzetbiztonsági bizottság elnöke. Molnár Zsolt azt mondta, a hangfelvétel meghallgatása után a testületen belül létrejött tényfeltáró bizottság feladata lesz vizsgálni a Portik–Laborc-találkozók utóéletét, ettől várható, hogy kiderül, lett-e folytatása a 2008-as beszélgetéseknek. Szerinte ez az igazán lényeges, nem a cd-k tartalmának újabb és újabb vizsgálata.
Túl régi történet ez ahhoz, hogy nyomára lehessen jutni, hány alkalommal beszélhetett egymással a kilencvenes évek olajos bűncselekményeiről elhíresült Portik Tamás és a Nemzetbiztonsági Hivatal főigazgatója azon a számon, amelyet második találkozójukon a bűnöző kapott a polgári elhárítástól. Ezt több, neve elhallgatását kérő nemzetbiztonsági szakember mondta a Magyar Nemzetnek; úgy vélik, a 2008 júliusában átadott hívószámról mára legfeljebb azt lehet kideríteni, hogy használták-e valaha is kapcsolattartásra.
Molnár Zsolt szocialista képviselő nem szeretné, ha a Portik–Laborc-ügyből „politikai hecckampányt” csinálnának, vagy ha a kormányzat saját propagandájára és céljaira használná fel.
Mint ismert, a Laborc–Portik-találkozókon készült hangfelvétel leirata nyilvánosságra került. Ebből kiderült: Portik felajánlotta a titkosszolgálat vezetőjének, hogy terhelő adatokat szerez vagy kreál jobboldali politikusokról. A Portik–Laborc-találkozókról készült hanganyagok minőségével ugyan gondjuk van az ellenzéki politikusoknak, de azt ők sem állítják, hogy manipulálták a felvételeket. Az egykori titokminiszter, Szilvásy György saját maga és Laborc felelősségét mentegette a találkozók megjelent leirataival kapcsolatban a Hír TV április 25-ei Rájátszás műsorában.
Az Országgyűlés nemzetbiztonsági bizottsága április 30-án arról döntött, hogy a Portik–Laborc-találkozókat vizsgáló, paritásos alapon működő ténymegállapító albizottságot állít fel, melynek elnöke megalapozott és részletes véleményt szeretne kialakítani a Portik–Laborc-ügyről, valamint a titkosszolgálatok és az alvilág összefüggéseiről.