A Fidesz szeretné megóvni Magyarországot attól, hogy akik már egyszer tönkretették, ne kerüljenek újra hatalomra – mondta el Kocsis Máté, a Fidesz kommunikációs igazgatója, a nemzetbiztonsági bizottság tagja, valamint a főváros VIII. kerületének polgármestere a Hír TV P8 című műsorában. Mesterházy és Bajnai egyeztetésével kapcsolatban megjegyezte: a rezsicsökkentésről, a bankadóról, a minimálbérről, a személyi jövedelemadóról nem ejtettek szót, pedig ez érdekelné az embereket.
Kocsis szerint Bajnai üzleti lehetőségként tekint az országra, nem pedig nemzeti küldetésként, ráadásul a mögötte álló nemzetközi körök sem a magyar emberek érdekeit tartják szem előtt. A fideszes politikus színjátéknak tartja a megbeszélést, hiszen ugyanazok ülnek egy asztalnál, akik korábban közösen tették tönkre az országot. Ráadásul még Gyurcsány szelleme is „átlengi” a mai magyar baloldalt – mondta.
Egy olyan embertől, aki a buszról nem mer leszállni, mert ellenvéleményt hall, nem sok határozottság várható el – utalt Bajnai Gordon felcsúti „kalandjára”. Bajnai tettét Kocsis megfutamodásnak nevezte.
A rezsicsökkentést a szocialisták egyébként csak azért támogatják, mert a közvélemény-kutatások szerint az emberek jónak tartják azt – közölte. Az elmúlt 18 évben szinte a teljes energiaszektort privatizálták, most azért van a „sikítás”, mert a profit már nem akkora, de a kivitt profit egy része a kormány intézkedéseinek köszönhetően már itt marad a magyar embereknek. Szót ejtett az úgynevezett „rezsieljárásról” is: a rezsicsökkentést követően széles körű európai baloldali lejárató kampány érte el Magyarországot, ilyen megtörtént már a bankadó miatt is.
A Szilvásy-üggyel kapcsolatban megjegyezte: a maffiabaloldal azt a módszert kezdte el gyakorolni, hogy kétségbe vonja a bírói ítélkezés függetlenségét, majd megfenyegették a bírót, üzengettek az ügyészeknek, és azt kommunikálták, mintha a Szilvásy-ügy egy politikai koncepciós eljárás lenne, egyfajta „szicíliai hangulatot” teremtettek. A Portik-ügyben ugyanez a forgatókönyvük – hangsúlyozta.
Azzal kapcsolatban, hogy a nemzetbiztonság köztisztviselőket vizsgálhatna, és hogy ezt a kezdeményezést hatályában felfüggesztette az Alkotmánybíróság, Kocsis megjegyezte, tiszteletben tartják a testület döntését. A nemzetbiztonságról szóló törvényről rengeteg vita folyt a parlamentben. V. László ügyében sok probléma volt azzal, hogy egyes C-típusú tanúsítvánnyal rendelkező rendőri vezetők visszaéltek vele, hogy őket senki sem ellenőrzi, és lepaktálhattak az alvilággal – magyarázta. A változó igények miatt kellett a nemzetbiztonsági törvény átfogó módosítása. Azokat érintheti a törvény, akik rendelkeznek C-típusú tanúsítvánnyal, nem pedig a tanárokat, egészségügyi dolgozókat, mint ahogy ezt egyesek állítják – szögezte le Kocsis.