Selmeczi Gabriella a felújított tihanyi kikötő mólóján tartott sajtótájékoztatón közölte, hogy az 1900 projektre elnyert 200 milliárd forintból eddig 62 milliárd forintot fizettek ki. Úgy értékelte, hogy soha ennyi izgalmas fejlesztés nem volt a Balatonnál. Kiemelte a családbarát és kulturális beruházásokat, köztük a tihanyi apátságot is érintő fejlesztéseket, illetve a 450 millió forintos támogatással most épülő balatonfüredi turisztikai központot. Ez utóbbiban fogják bemutatni édesvízi akváriumokban a Balaton élővilágát – tette hozzá.
A szóvivő a beruházások közé sorolta Balatonalmádi városközpontjának megszépítését és a hamarosan elkészülő Európa-szoborparkot, ahol az uniós tagállamokat egy klasszikus vagy kortárs szoborral, illetve annak másolatával mutatják be.
Selmeczi arról is beszélt, hogy önkormányzati, illetve kormányzati támogatással újul meg az egykori úttörőtábor Zánkán, Felsőörsön zenei központ és rendezvényhelyszín létesült, újjászületett Balatonfűzfő csillagvizsgálója, Balatonboglár pedig a tóparti fejlesztéseivel a legcsaládbarátabb balatoni településsé nőtte ki magát.
Bóka István, a Fidesz országgyűlési képviselője, a Balaton Fejlesztési Tanács elnöke elmondta, az Új Széchenyi Terv keretében jelentős és nagyszámú fejlesztés valósult, illetve valósul meg a tónál. A nagyszabású településrehabilitációs projektek szinte valamennyi települést érintették, nincs olyan Balaton-parti helység, ahol ne történt volna valamilyen strand- vagy kikötőfejlesztés – jelentette ki.
Kitért arra, hogy hamarosan elkezdődik a déli parton a vasútvonal teljes korszerűsítése, és a következő, 2014-től kezdődő uniós támogatási ciklusban nagyvonalú fejlesztésekre készülnek a közlekedés területén. Bóka István, aki Balatonfüred polgármestere is, az egyre népszerűbb kerékpárturizmusról szólva elmondta, 2014-től várhatók jelentős fejlesztések ezen a téren. A kerékpárturizmus fontosságára a kormány is figyel, hiszen kiemelt állami beruházássá nyilvánította a balatoni bringakörutat – tette hozzá.
A politikus az MTI kérdésére válaszolva elmondta, a korábbi uniós fejlesztési ciklusban a balatoni régióba jóval kevesebb támogatás került, mint az országos átlag, mára már arányosnak mondható a támogatási források elosztása.