Gothárdi Ibolya, a mobilcég HR-vezérigazgató-helyettese elmondta, cégük három táblagépet adományozott a kórháznak, amelynek egyelőre a Fiumei úti telephelyén lehet igénybe venni a szolgáltatást. Az ingyenes szolgáltatás okostelefonra is letölthető és különböző operációs rendszereken is működőképes.
Bartos Pál, a Hallatlan Alapítvány elnöke elmondta, az alapítvány stúdiójában két jeltolmács 24 órában fogadja a videochat-hívásokat, és ha a rendszer beindul, és több hívásuk lesz, növelni fogják a jelnyelvi tolmácsok számát.
A rendszer lényege, hogy a szolgáltatást kérő hívást kezdeményez a táblagéppel, a jeltolmács fogadja a hívást, és a gép monitorján – egymást látva – tudnak kommunikálni.
Bartos Pál hozzátette, ezzel a lehetőséggel jelentősen csökken az igény a jeltolmácsok személyes jelenlétére, ami megtakarítást jelent a szolgáltatást igénybe vevőknek is, mert 2011 óta az egészségügyi intézménynek kellett kifizetnie a jeltolmács órabérét.
Velkey György, a Magyar Kórházszövetség elnöke üdvözölte a kezdeményezést, Sásdi Antal, a Péterfy Sándor utcai kórház főigazgatója pedig reményét fejezte ki, hogy az intézmény többi telephelyén is működni fog a videós jelnyelvi tolmácsszolgáltatás.
Ha egy egészségügyi intézmény szeretne kapcsolódni a szolgáltatáshoz, a Hallatlan Alapítványnál kell jelentkeznie.