Kósa Lajos, Debrecen polgármestere motorral érkezett Kelet-Magyarországról a mostani beszélgetésre. – A mi megközelítésünkben a sport a kultúra elválaszthatatlan része, ami a kormányzati munkában is megjelenik – vágott a közepébe a Fidesz alelnöke. – Aki azt a kérdést veti föl, hogy minek stadiont építeni, annak azt is föl kell tennie, hogy minek építünk nemzeti színházat, vagy éppen minek újítjuk föl a Várbazárt – jelentette ki Kósa. „A kultúrát nem szokás haszonelvű módon megközelíteni, mivel akkor az Operát sem kellene fenntartani.”
A fideszes országgyűlési képviselő szerint nemcsak stadiont építenek Debrecenben, hanem egy többfunkciós épületet, amelyben a futball csak az egyik rendezvény lesz. Körülbelül 14 milliárd forintba fog kerülni a 20 ezer férőhelyes stadion – tette hozzá. Kósa szólt arról is, hogy Debrecen a magas hozzáadott értékű ipari gazdaságra kívánja alapozni a jövőjét, így a stadionépítést is ebben a keretben kell értelmezni. „Nem a futballnak építünk stadiont, hanem az embereknek.”
„A lehetetlen valójában lehetőség” – kezdte Fürjes Balázs, a budapesti beruházásokért felelős kormánybiztos. Így például a Fradi-stadion építése is ebbe a kategóriába tartozik, amiről senki sem gondolta volna, hogy fel lehet építeni. A két kormányzati beruházásként épülő stadionnal kapcsolatban egyetlen tüntetés sem volt, ráadásul rendben mennek a dolgok, így semmi értelme védekező álláspontot fölvenni – tette hozzá. „A kormány és a főváros is rendben végrehajtja a beruházásait, amire korábban egyetlen választási ciklusban sem volt példa.”
– Furcsa, hogy a magyarok adnak tanácsot a braziloknak stadionépítésben – mondta Bienerth Gusztáv, minderre Kósa közbevágva közölte, „tüntetnek is a brazilok”. A FIFA jogi bizottságának tagja szerint a hazánkban épülő létesítmények valóban többfunkciósak lesznek, így az hozza a pénzt. Akkor lesz a debreceni és a Fradi-stadion sikeres, ha a férfiak aránya 70 százalékra csökken – tette hozzá. „Társadalmi eseménnyé kell válnia a mérkőzéseknek, aminek meglesz a gazdasági haszna is.”