Lánczi szerint a baloldal szimbolikus jelentőséget tulajdonított a bajai önkormányzati választásnak, és úgy érezték, hogy ez egyfajta főpróbája a 2014-es választásoknak. Az elemző az M1 Ma reggel című műsorában azt mondta: látható, hogy a baloldal arra számított, megnyerik a választókerületet.
Ez lett volna az utolsó lehetőség arra, hogy megmutassák, mekkora erővel is rendelkeznek, ám a siker elmaradt, most kárpótlást, magyarázatot kell adni a baloldali szavazóknak, hogy a három párt összefogásával állított jelölt miért nem tudott győzni, miért maradt le közel 9 százalékkal a jobboldal jelöltje mögött.
Lánczi közölte: elképzelhető, hogy országos szinten is megismétlődik, ami Baján történt, mivel a baloldal nagymértékben leszakadt a Fidesz mögött, a két oldal támogatottsága között óriási szakadék tátong. Ha ezt a következő fél évben a baloldal megpróbálja áthidalni, ahhoz ember feletti erőfeszítésre lesz szükség – mondta az elemző, hozzátéve, hogy a biztos pártválasztók körében a Fidesz 49-50 százalék közelében áll, és 24-25 százalékra mérik az ellenzék vezető erejét, ezért a baloldalnak meg kell próbálnia mindent bevetni. Lánczi ezért arra számít, durva, agresszív és rámenős kampány lesz.
Az, hogy az ellenzéki pártok külön listán fognak elindulni, azt is jelenti, hogy a verseny megmarad közöttük – tette hozzá az elemző.
A választási csalással való baloldali riogatás nem újdonság, mivel így próbálják egyrészt előre beárazni a 2014-es vereségüket, valamint ha már a mostani kormánypártok győznek, akkor nemzetközi botrányt gerjeszteni. Tipikus kampányelemnek tartja Boros Bánk Levente politológus, hogy a baloldal korábban felvetette a külhoni szavazatok kapcsán a választási csalás lehetőségét.
Sárba tiporta a bajaiak nyugalmát a baloldal – értékelte az időközi választást megelőző kampányt a város polgármestere.