Azt mondta, a szokatlanul rövid ülésen nem volt komolyabb vita az egyezségről, amely szerint az MSZP és Bajnai Gordon pártja külön listán indul, de a 106 egyéni választókerületben közösen állítanak jelöltet. Botka László azt hangsúlyozta, hogy a 2014-es választást az egyéni körzetekben kell megnyerni.
Mesterházy Attila pártelnök ezt azzal egészítette ki: a választmány elfogadta, hogy az MSZP nem köt választási együttműködést a Demokratikus Koalícióval, a Liberálisokkal és a Magyar Szociáldemokraták Pártjával.
Botka László elmondta, hogy az MSZP október 19-én tart kongresszust, itt fogadják el választási programjukat és hoznak végleges döntést az országgyűlési és az európai parlamenti választási listáról. A listákra az elnökség tesz javaslatot, amelyet a választmány október 12-én véleményez.
Mesterházy Attila az MTI kérdésére válaszolva elmondta, a kongresszus elé a két testület közös javaslata kerül. A pártelnök arról is beszámolt, hogy legalább százfős listát állítanak, amelyen az MSZP-ben érvényben lévő kvótaszabályok szerint legkevesebb húsz nőnek és húsz, 35 évesnél fiatalabb politikusnak kell helyet kapnia. A listás jelöltekre a szokásoknak megfelelően a megyei szervezetek javaslatait is várja az elnökség.
A választmány döntött a jelöltek kiválasztásának szempontjairól. A jelöltekkel kötött megállapodás része, hogy elfogadják az MSZP programját, vezető testületeinek sarkalatos kérdésekben képviselt álláspontját és az alapszabályban meghatározott erkölcsi normákat. Emellett előzetes etikai és vagyonnyilatkozatot kérnek a képviselőjelöltektől.
Mesterházy Attila elmondta: az elnökség értékelte a választókerületi felelősök munkáját, valamint a szocialistáknak jutó 75-ből 71 választókerületben jóváhagyta a korábban kiválasztott jelöltet. Csornán, Marcaliban, Mohácson és Nagykátán döntően személyes okokból új jelöltet állítanak.
A pártelnök arról is beszámolt, hogy december 10-ig kiválasztják az őszi önkormányzati választáson induló jelöltjeiket. Mesterházy Attila azt mondta: ma az MSZP az egyetlen párt, amelynek – választási szövetségesével egyeztetett – programja van arra, hogyan lehet segíteni a négymillió szegény ember helyzetén, hogyan lehet megszüntetni a gyermekéhezést, és képviseli a nők, a fiatalok, a nyugdíjasok, a munkavállalók és a kis-, és közepes vállalkozók érdekeit. Egyúttal hangsúlyozta, hogy a jövőben csak „rendkívül szűkszavúan” fogják kommentálni más pártok ellenzéki együttműködéssel kapcsolatos nyilatkozatait, „most már az emberekre kell koncentrálni, és a kormányra meg Orbán Viktorra, mert mégiscsak azt szeretnénk, hogy őt elzavarjuk a csudába”. Hozzátette: Bajnai Gordonhoz hasonlóan ő is sajnálja, hogy a DK nem csatlakozott az ellenzéki összefogáshoz, de „ez most már történelem”.
Ismert, koordinált egyénijelölt-állításban állapodott meg az MSZP és az Együtt–PM Szövetség augusztus végén. A két párt külön listát állít, és külön miniszterelnök-aspiránst indít a választáson.