A meghallgatás körülbelül egy órán keresztül tartott, itt Bajnai megismételte 2010-es kijelentését, miszerint nem emlékszik a részletekre, ugyanakkor azt elismerte, hogy részt vett a 2008-as miniszterelnöki egyeztetésen, ahol Gyurcsány fogadta az amerikai–izraeli befektetőket.
Bajnai elmondta, hogy a több mint egymilliárd dolláros beruházás 2500 munkahelyet teremtett volna, így felért volna Mercedes és az Audi fejlesztéseivel. A volt miniszterelnök ugyanakkor elismerte, hogy tárcavezetőként nem találkozott mindezt alátámasztó számításokkal, de ennek vizsgálata – mint fogalmazott – nem is volt feladata – számolt be az MNO helyszíni tudósítója.
Bajnai szavai szerint miniszterelnöksége idején az ügy politikai kérdéssé minősült, az akkori ellenzék és a sajtó támadta a telekcsere ügyletet. Ezért kérte fel az akkori pénzügyminisztert, hogy vizsgáltassa meg a telekcsere szerződés jogszerűségét. – Oszkó Péter jelezte, hogy nem találtak jogszabálysértést, mire közöltem vele, hogy a Magyar Nemzeti Vagyonkezelő és az ügyészség eltérő értékbecslésére tekintettel bízzák a bíróságra az esetleges értékaránytalanság megállapítását.
A volt miniszterelnök a meghallgatása utáni sajtótájékoztatón – amely után elrohant a kényes kérdések elől – kijelentette, hogy a Fidesz koncepciós eljárást indított, megakadályozva ezzel az ország számára fontos beruházást.
Ismert: a Gyurcsány-kormány idején Bajnai tartotta a kapcsolatot fejlesztési és gazdasági miniszterként az amerikai–izraeli befektetőkkel, akik kaszinóvárost építettek volna a Velencei-tó partján. A kiemelt kormányzati beruházásként kezelt projekt kapcsán a külföldi üzletembereket 2008 májusában Gyurcsány Ferenc akkori miniszterelnök személyesen fogadta a Parlamentben, a találkozón Bajnai is részt vett.
A politikust másodszor hallgatják ki tanúként, először 2010 tavaszán faggatták a parlamenti találkozóról és a kaszinóberuházásról. Akkor Bajnai a részletekre nem emlékezett, azt sem tudta felidézni az ügyészségi nyomozóknak, hogy a magyar kormányt kik képviselték a befektetőkkel folytatott parlamenti megbeszélésen. A vád szerint a magyar államot 1,3 milliárd forintos vagyonvesztés érte volna a sukorói telekcserével, amelyet azóta a polgári bíróság érvénytelenített.
Schiffer András 2009. október 6-án tett feljelentést az ügyészségen Gyurcsány Ferenc ellen. A feljelentésben hivatkozott a sukorói King’s City beruházói és Gyurcsány Ferenc közötti megbeszélésről kiszivárgott emlékeztető, illetve a beruházást kiemeltté nyilvánító kormányrendelet közötti összefüggésre, és azt állította, hogy az akkori kormányfő jogtalan előnyt biztosított a találkozón részt vett befektetői körnek, ezáltal elkövette a hivatali visszaélés bűntettét.