2013. októberben a választókorúak 53 százaléka nyilatkozott úgy, hogy biztosan részt venne az azon a héten vasárnap tartandó parlamenti voksoláson, azaz a választási aktivitás tovább emelkedett az elmúlt hónapokban – olvasható a Századvég felmérésében. Kitérnek rá, hogy folyamatosan csökken a pártszimpátiájukban bizonytalanok teljes népességbeli aránya, jelenleg a választókorúak 39 százaléka tartozik ebbe a csoportba.
A Századvégnél hangsúlyozzák, a Fidesz–KDNP tovább tudta növelni támogatóinak számát 2013 októberében, jelenleg a teljes népesség 29 százaléka szavazna a kormánypártokra. Kismértékben nőtt a legnagyobb ellenzéki párt támogatottsága is, az MSZP jelenleg 14 százalékon áll. A Jobbik támogatottsága 7 százalékos – teszik hozzá.
A Nézőpont intézet október 16-án készített felmérése szerint azon a hétvégén, 20-án a Fidesz–KDNP 116 mandátumot szerzett volna. Ez tizenhéttel kevesebb, mint a mandátumok kétharmada. Az MSZP és a Demokratikus Koalíció közösen 49, a Jobbik 15, az Együtt–PM 13, az LMP pedig 6 mandátumhoz jutott volna a 199 fős parlamentben.
Rámutatnak, a DK augusztus óta fokozatosan növelte támogatóinak számát, melynek eredménye, hogy 2013. októberre beérte az Együtt 2014–PM Szövetséget. A két pártra egyaránt a lakosság 4-4 százaléka szavazna. Vidéken a DK támogatottsága meghaladja az Együtt 2014–PM-ét.
A Lehet Más a Politika (LMP) szavazóinak aránya nem változott, a lakosok 2 százaléka szavazna rá, más pártokra a megkérdezettek 1 százaléka voksolna – írják.
A kormánypártok a biztos szavazó pártválasztók körében is őrzik előnyüket, a Fidesz–KDNP továbbra is 51 százalékon áll. Az MSZP-re a biztos szavazók 23, a Jobbikra 13 százaléka voksolna – áll a közvélemény-kutatásban.
A DK ebben a közegben is erősödni tudott, mind a Gyurcsány-pártra, mind az Együtt 2014–PM-re a biztos szavazók 5 százaléka adná a voksát. Az LMP támogatottsága továbbra is 2, más pártoké pedig 1 százalékos – zárul a Századvég kimutatása.
A szeptemberi összesített közvélemény-kutatási eredmények alapján a Fidesz–KDNP a mandátumok 77,89 százalékát szerezné meg egy mostani választáson. Ha teljes lenne a baloldali összefogás és a szavazók is követnék a pártjukat, akkor az ellenzék a parlamenti helyek 22,11 százalékát érné el. Az augusztusi összesített közvélemény-kutatási adatok alapján a Fidesz–KDNP még egy teljes körű ellenzéki összefogás esetében is megszerezné a mandátumok több mint 70 százalékát.