Kizárt, hogy az adóhivatal közreműködésével követtek el milliárdos áfacsalást multicégek – jelentette ki Vámosi-Nagy Szabolcs adószakértő, az adóhivatal volt elnökhelyettese a Hír Televízió Magyarország élőben című csütörtök esti műsorában. Az adószakértő szerint az elmúlt években szigorodtak a Nemzeti Adó- és Vámhivatal vizsgálatai. Mint mondta: „Ma azt látom, hogy az ellenőrzések szigorodnak, hogy egyre több úgynevezett kapcsolódó vizsgálatot rendelnek el. Ez azt jelenti, hogy megnézik a beszállítót, akitől vette a terméket, megnézik, hogy jogosan bocsátotta-e ki a számlát. Aztán megnézik a beszállító beszállítóját. Ez utóbbit egyébként nem kellene, európai bírósági ítélet mondja ki, de van, amikor meg kell nézni.”
Ismert, Horváth András, az adóhatóság volt munkatársa november elején állt ki a nyilvánosság elé azzal az állításával, hogy a nagyobb hazai cégek és multik évente több mint ezermilliárd forintnyi adót csalnak el, amihez kormányzati körök támogatásával az adóhatóság is asszisztál. Ezzel szemben a gazdasági tárca vizsgálata megállapította, az adóhatóság a jogszabályoknak megfelelően, részrehajlás vagy indokolatlan előny biztosítása nélkül járt el az adózók ellenőrzésénél.
Eközben a NAV rágalmazás miatt feljelentette Horváthot, akiről azt is közölték: soha nem volt adóellenőr, ehhez szükséges végzettsége sincs.
Eközben egymást vádolják a balliberális ellenzéki pártok, amiért eddig nem sikerült összegyűjteniük 78 képviselő aláírását egy parlamenti vizsgálóbizottság létrehozásához az állítólagos adócsalások ügyében. Az LMP-s Vágó Gábor tegnap arra szólította föl az MSZP-t, „fejezze be a sunnyogást”, s ne másokra mutogasson, hanem írja alá az LMP kezdeményezését. Az LMP-s politikus erről az MSZP Jókai utcai székháza előtt beszélt, ahová a hiányzó tizenegy aláírásért érkezett, ám ott nem talált szocialista politikust. Vágó közölte: csak az adófizetők lehetnek a kárvallottjai annak az MSZP-s „játéknak”, hogy a Jobbikból kivált, korábbi pártjuknál szélsőségesebb képviselők és egy „nőverő fideszes” aláírását elfogadják, másokét viszont nem. Az MSZP-frakció tagjai – Gőgös Zoltán, Ipkovich György és Kovács Tibor kivételével – eddig azért nem szignálták az LMP ívét, mert azt jobbikos politikusok is aláírták.
A teljes cikket a Magyar Nemzet szombati számában olvashatja.