2011-ben alakult meg az a munkacsoport, amely folyamatosan törvénymódosító javaslatokat tett a gyermekbarát igazságszolgáltatás érdekében; ezek közül decemberben fogadta el a parlament az utolsót – emlékeztetett az államtitkár.
Az államtitkár a gyermekbarát igazságszolgáltatás érdekében tett lépéseket két csoportba sorolta, mint mondta, a megelőzés, illetve az áldozatsegítés volt a célja az intézkedéseknek. Úgy vélte: minden jogállam fokmérője, hogy a leginkább kiszolgáltatott személyekkel, így például a gyermekekkel kapcsolatban milyen jogvédelmet tud felmutatni.
A decemberben elfogadott és fokozatosan hatályba lépő szabályváltozások közül kiemelte, hogy nem kerülhet gyermek felügyeletével kapcsolatos munkakörbe az, aki korábban gyermek sérelmére követett el bűncselekményt, ez ugyanis bekerül az erkölcsi bizonyítványba; emellett szólt a megelőző pártfogás lehetőségéről, vagyis arról, hogy azoknak, akik maguk is bűncselekmények elkövetői, egy szakember még a büntetőeljárást megelőzően megelőző programot ajánl.
Emellett ingyenes szoftverekkel szűrhetik ki a gyermekek számára veszélyes internetes tartalmakat; a programot a nyilvános könyvtárakban és más közintézményekben a számítógépekre telepítik, továbbá a szolgáltatóknak ezt az előfizetők rendelkezésére kell bocsátaniuk.
Fontos eredménynek nevezte, hogy bár 2014. január 1-jét tűzték ki célul, hogy minden megyében legyen gyermekbarát meghallgatószoba, de ezt a határidő előtt sikerült teljesíteni, és jelenleg már 23 ilyen szoba van. Az államtitkár felidézte: 2011 óta működik a Belügyminisztérium, az Emberi Erőforrások Minisztériuma, valamint a KIM kerekasztala, amely egyeztetett a gyermekek érdekében tett intézkedésekről. A korábbi döntések közül kiemelte azokat a büntető- és polgári jogi módosításokat, amelyek szerint ha egy gyermek kerül be az eljárásba, akkor az ő számára is érthetően kell elmagyarázni, miért van ott.
A Népszabadság hétfői számában írt arról, hogy lakás vásárlására – esetleg a devizaalapú kölcsönök kiváltására is – kamatmentes hitelt kaphatnak a közszolgák, mintegy 160 ezer ember. Rétvári újságírói kérdésre ezzel kapcsolatban hangsúlyozta, hogy a kabinet előtt több olvasatban több javaslat is szerepelt, de kormánydöntés még nem született.
A Magyar Közlönyben október 11-én megjelent kormányhatározat pár részletet már tartalmazott ezzel kapcsolatban – emlékeztetett az államtitkár, hozzátéve: Ebből is kiolvasható, hogy a kormány dolgozik a kedvezményes otthonteremtési konstrukción; hosszú futamidejű kamattámogatással, valamint a kölcsön felvételéhez szükséges önrész biztosítását állami szerepvállalással segítené elő. Rétvári Bence hangsúlyozta a köztisztviselők, szolgálati viszonyban levők otthonteremtési támogatása fontos része a közszolgálati életpályamodellnek.