A hét első napján rendkívüli érdeklődéssel kísérve foglalt állást a devizahiteles szerződésekkel kapcsolatban a Kúria. A legfelsőbb bírói testület polgári kollégiuma jogegységi határozatában úgy döntött: nem ütközik jogszabályba, sem jó erkölcsbe, nem uzsorás és nem színlelt szerződés a devizaalapú kölcsönszerződés. A legfelsőbb bírói testület emellett a devizahitel-szerződések ügyében az Európai Bírósághoz fordult, és több kérdés tisztázását az uniós szervtől várják. A Kúria polgári kollégiuma emellett nem foglalt állást az árfolyam-különbözet és az egyoldalú szerződésmódosítás kérdésében.
A Magyar Nemzet információi szerint december végén, január elején várhatóan megjelenik a Magyar Közlönyben a Kúria devizaügyben hozott hétfői jogegységi határozata, amelyben a testület döntésének indoklása is olvasható lesz. A lapnak Barabás Gyula, a Széchenyi Hitelszövetség elnöke azt mondta, a Kúria döntése után is maradt jogorvoslati lehetőség, és bízni kell a bíróságokban.
A hétfőn közölt állásfoglalás után elindult a reakcióözön. A vélemények döntő többsége egyértelműen negatív volt. Rogán Antal fideszes frakcióvezető úgy értékelt: a legfőbb bírói fórum is a bankok oldalára állt. Kósa Lajos, a nagyobbik kormánypárt alelnöke néhány nappal később úgy vélekedett: a Kúria határozata csalódást keltett. Azt pedig, hogy „teljesen szokatlan módon” az Európai Bírósághoz fordult, gyáva, rossz, konfliktuskerülő lépésként, időhúzásként értékelte, ami csak a bankoknak kedvez. Kósa azt is hangsúlyozta: pártja szerint a Kúriának döntenie kellene a devizahitelekkel kapcsolatos árfolyam-különbözet és egyoldalú szerződésmódosítások kérdésében is. Kósa azt is közölte: a devizahitelek kérdése kapcsán a kabinet most azt méri fel, hogy a különböző alternatívák esetében milyen kormányzati, törvényalkotási feladat lehet szükséges. Megerősítette, hogy a devizahitelt mint rossz terméket, amit „a szocialisták engedtek szabadjára”, ki akarják vezetni a piacról.
Orbán Viktor miniszterelnök pénteken Brüsszelben véleményezte a határozatot: a Kúria a bankok oldalára állt – fogalmazott. A kormányfő szerint a bankok oldalán „már álltak épp elegen, úgyhogy mi maradunk az emberek oldalán”.
Az emberek terheinek csökkentése a jövő évben is kiemelt cél lesz a kormány számára. Mint azt Fónagy János ismertette: január első napjaira állítja össze a számításokkal alátámasztott javaslatát a harmadik rezsicsökkentésről a Rogán Antal vezette munkacsoport. A Nemzeti Fejlesztési Minisztérium (NFM) parlamenti államtitkára, aki tagja a bizottságnak azt is közölte: biztosnak tűnik, hogy az áram és a gáz ismét olcsóbb lesz.
Rogán Antal frakcióvezető az újabb rezsicsökkentés kapcsán úgy fogalmazott a parlamentben: a hazai ellenzék és az EU támadásai ellenére sikerült keresztülvinni a kétlépcsős rezsicsökkentést, így végre nem a magyarokat terhelik a fizetésükhöz mérten legmagasabb rezsiárak Európában. A Fidesz frakcióvezetője szerint ezzel még a felét sem adták vissza annak az áremelésnek, amelyet az MSZP–SZDSZ-kormány érvényesített, ezért indul januárban a harmadik rezsicsökkentés.
Miközben a Fidesz-frakció a harmadik rezsicsökkentésen dolgozik, Bajnai Gordon és pártja bejelentette, hogy ebben a formában eltörölnék az eddigi mérséklést. Szigetvári Viktor, az Együtt–PM Szövetség társelnöke szerdán azt mondta, jelenlegi formájában megszüntetnék a rezsicsökkentést, de rengeteg dolgot tennének azért, hogy olcsóbb legyen a közszolgáltatás.
A baloldal terveire reagálva Rogán Antal frakcióvezető csütörtökön videoüzenetben kért mindenkit, hogy lépjen fel e rezsicsökkentés eltörlése ellen.
Csütörtökön az is kiderült: házkutatást tartottak a rendőrök Horváth András korábbi adóhivatali dolgozónál, elvitték számítógépének merevlemezét, számos iratot és a zöld dossziét. Horváth András a nyilvánosság előtt azt állította, hogy nagyobb hazai cégek és multinacionális vállalatok több mint ezermilliárd forint értékben csalnak adót, amihez kormányzati körök támogatásával az adóhatóság is asszisztál. A Nemzeti Adó- és Vámhivatal visszautasította a vádat és rágalmazás miatt feljelentést tett volt munkatársa ellen.
A NAV feljelentése alapján a Készenléti Rendőrség Nemzeti Nyomozó Iroda december 11-én rendelt el nyomozást visszaélés személyes adattal és hivatali visszaélés bűntett elkövetésének gyanúja miatt. Az eljárás keretében csütörtökön nyomozati cselekményeket hajtott végre az eljáró szerv – közölte az Országos Rendőr-főkapitányság kommunikációs szolgálata a héten.
Varga Mihály nemzetgazdasági miniszter bizonyíték nélküli rágalmazásnak nevezte Horváth András arra vonatkozó vádjait, hogy a NAV kivételezne a kiemelt adózókkal. A Magyar Nemzetnek Vámosi-Nagy Szabolcs adószakértő, az adóhatóság korábbi elnökhelyettese azt nyilatkozta: ha igaz lenne, hogy az adóhatóság szemet hunyt az áfacsalások felett, az az Állami Számvevőszék (ÁSZ) ellenőrzésein is fennakadt volna. Az elmúlt tíz évben 23-szor ellenőrizte az adóhatóságot az ÁSZ, így átfogó képet kapott a szervezet tevékenységéről – mondta Vámosi-Nagy.
Mesterházy Attila Pécsett tartott sajtótájékoztatóján arról beszélt: az új választójogi törvény mozgósítási kampányra készteti az MSZP-t.
A politikus szerint megvan az a tömeg, amely kormányváltást akar, ezért minden demokratikus ellenzéki párt számára az a legnagyobb kihívás, hogy hogyan tudja a szavazófülkéig elhívni a választókat. Eközben Gyurcsány Ferenc évértékelő sajtótájékoztatóján többek között azt ecsetelte: nem kellett volna engedniük, hogy az MSZP és az Együtt–PM hónapokig nélkülük tárgyaljon az ellenzéki összefogásról, mert ez azt a látszatot kelthette, hogy a DK beéri megalázó mellékszereppel.
Rendőrségi vizsgálatot követel a Fidesz azért, mert a Gyermekrák Alapítvány elnöke magáncélra használta az alapítvány betegszállító autóját. A kormánypárti frakció emellett januárban egyeztetést kezdeményez tisztességesen dolgozó alapítványokkal arról, milyen jogszabály-módosítások szükségesek például az ilyen visszaélések kiszűréséhez.
Később az is kiderült, hogy többször felbukkant az MSZP rendezvényein Mesterházy Attila társaságában a Gyermekrák Alapítvány vezetője, aki a hírek szerint magáncélra használta a szervezet egyik mentőautóját. Balogh István előéletét ezen túl pedig számos bűncselekmény terheli. A Fidesz a jogszabályok szigorítását fogja kezdeményezni, és rendőrségi vizsgálatot követel.
A Magyar Labdarúgó Szövetség (MLSZ) csütörtökön kinevezte a labdarúgó-válogatott szövetségi kapitányát. Pintér Attila, a bajnoki címvédő Győri ETO korábbi vezetőedzője komoly feladat előtt áll: ki kell vezetnie a csapatot a 2016-os franciaországi Európa-bajnokságra.
Az már szerdán nyilvánosságra került, hogy a Ferencváros labdarúgó csapatának új edzője a német Thomas Doll lett. A játékosként 18-szoros válogatott szakember mindenben megállapodott a klub vezetőivel, azt azonban nem hozták nyilvánosságra, hogy meddig írt alá.