„Hányingerre mi a legjobb orvosság?” – tette fel a kérdést a Facebookon Szilágyi Péter PM-es képviselő, nem sokkal azután, hogy nyilvánosságra kerültek az ellenzéki összefogás listájának első öt helyén szereplő nevek. Hasonlóan reagált a párthoz közel álló Kettős Mérce blog: egy repülőgépen zacskóba hányó nő képét posztolta, és azt írta alá: „Gyurcsány? Kuncze? Fodor? Reméljük a »kormányváltó ellenzéki összefogás« megmaradt szavazóinak osztanak majd hányózacskókat a szavazáshoz.”
A Hvg.hu azon kérdésére, hogy mennyiben tartja kudarcnak, hogy Gyurcsány és Fodor is ott van az egyébként megújulást, korszakváltást hirdető Együtt–PM-mel közös listán Karácsony Gergely, a Párbeszéd Magyarországért képviselője annyit mondott: „Nem tagadom, néhány Unicumot meg kellett innom ma, hogy elviseljem a helyzetet, nem szeretem, hogy így alakult, de ez van.” A képviselőnek nem egyedül kellett elfogyasztania a PM irodájában talált alkoholt: „Koccintottunk, volt mivel” – mondta a Hvg.hu-nak Jávor Benedek társelnök is.
A Bajnai Gordon mögé gründolt szervezet, az Együtt–PM Szövetség azért jött létre, hogy korszakváltó politikával és jó kormányzással úgy vezesse az országot, hogy elkerülje a 2010 előtt elkövetett hibákat. Ennek megfelelően szidták is Gyurcsány Ferencet, ám most egy listán indulnak majd a választásokon.
Scheiring Gábor, a PM politikusa korábban csak annyit kérdezett Gyurcsánytól, hogy „jól alszik, Ferenc?”. Most csak annyit közölt Facebook-oldalán: „A célunk nem változott, csak az út módosult, amin eljutunk hozzá. Amíg nem a maximumot tesszük a kormányváltásért, addig a minimumot sem tettük meg az igazi céljaink megvalósításáért, a politika, a baloldal megújításáért.”
Az MNO csokorba szedte azoknak a politikusoknak a nyilatkozatait, akik nemrégiben még egyértelműen elutasították a Gyurcsánnyal és a DK-vel való bármilyen együttműködést, sőt olykor markáns véleményt fogalmaztak meg Bajnairól és a szocialistákról is. Vajon ők is követik majd Juhász lépését?
Jávor Benedek, PM-társelnök:
„Egy korszakváltó koalícióba nehéz belelátni Gyurcsány Ferencet. Gyurcsány személyét erős elutasítás övezi abban a bizonytalan szavazói táborban, amely nélkül nincs kormányváltó többség, így egy ilyen felállás aligha hozná el az ellenzéki győzelmet.” (Népszabadság, 2013. július 5.)
„Az LMP-nek most nem feladata, hogy együttműködjön a Demokratikus Koalícióval.” (MTI, 2012. február 4.)
Karácsony Gergely, PM-társelnök:
„Jobban utálom a szocikat, mint a Fideszt.” (blogbejegyzés, 2013. május 2.)
„Azért támogattam az együttműködést az Együtt 2014-gyel, hogy ne Bajnai Gordon legyen a miniszterelnök, és kihúzzam a szocik s -ből az összefogást.”
Scheiring Gábor, a PM elnökségi tagja:
„Azt az embert, aki az Aluker felszámolását és reorganizálását végezte, úgy hívták, hogy Gyurcsány Ferenc, aki számos hasonló eljárásban az állami vagyon reorganizálásával szerzett vagyonra építve építette fel a saját politikai várát.” (Scheiring a parlamentben, 2011. június 21-én beszélt arról, amikor az Aluker nevű alumíniumipari trösztöt felszámolták, emiatt édesanyja és édesapja is elvesztette a munkáját.)
A volt miniszterelnök – aki elemzők szerint a legnagyobb nyertese volt az MSZP–Együtt-összefogás újranyitásának – minimális kommunikációval reagálta le a történteket. Gyurcsány, akinek napi politikáról szóló posztjaitól mindig is hemzsegett a Facebook, utolsó bejegyzése után, amellyel a baloldali összefogásba való nyilvános meghívására reagált („Na most akkor hazamegyek ”), egy egész hétre némaságba burkolózott a közösségi oldalon. Egészen keddig, amikor – a késleltetett, emlékeztető reklámokhoz hasonlóan csupán ennyit posztolt: „Megjöttem:)”.
De az utóbbi időkben Twitter-bejegyzéseiről is ismert Deutsch Tamás sem maradt néma az ügyben: „Egy viszonylag hosszú parabolikus röppálya után a pajtások visszabújtak Gyurcsány Ferenc s ébe. Együtt.” – kommentálta a baloldali összefogás közös listáját a fideszes EP-képviselő.