Míg 2010-ben csupán 367 regisztrált önkéntesszervezet működött Magyarországon, addig ma 2109 ilyen szervezet működik – derül ki az Emberi Erőforrások Minisztériuma szociális államtitkárságának lapunk kérésére megküldött adataiból. Az ugrásszerű növekedés cáfolja azt a negatív sztereotípiát, amely szerint a magyarok köztömbösek, és nem segítenek egymáson.
Az önkéntesség újbóli elterjesztése, a társadalmi érzékenység növelése érdekében ugyanakkor fontos kormányzati lépések megtételére volt szükség. 2011-ben, az Új Széchenyi-terv részeként hirdették meg azokat a pályázatokat, amelyeknek célja a helyi önkéntespontok hálózatának létrehozása, működtetése volt.
A helyben működő önkéntespontok feladata, hogy minél több embert vonjanak az önkéntes munkába, és a konkrét programok megvalósításán keresztül helyi, kistérségi szinten is elterjesszék az önzetlen segítségnyújtást. Ezenfelül növeljék a lakosság érzékenységét, és emeljék az önkéntes tevékenység általános társadalmi megbecsültségét.
A pályázatok eredményeként 78 szervezet részesült összesen több mint 1,3 milliárd forint támogatásban, a programok megvalósítása jelenleg is zajlik.
A teljes cikk a Magyar Nemzet csütörtöki számában olvasható.