A szabadulóbulit szervező fővárosi MSZP-elnök

Bár nyilvánosan elhatárolódtak Zuschlagéktól a szocialisták, a csalásért bebörtönzött politikus szintén elítélt pénztárnokát Molnár vette szárnyai alá.

MNO
2014. 02. 22. 7:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Zuschlag János egykori MSZP-s országgyűlési képviselőt 2011-ben hat év börtönbüntetésre ítélték többek között bűnszövetkezetben elkövetett csalás és magánokirat-hamisítás miatt, mert társaival a civil szervezeteken keresztül nyert mintegy 72 millió forintnyi közpénznek nyoma veszett. A Zuschlag-ügyben bűnszervezetben való részvételért egy év letöltendő börtönbüntetést kapott Marsovszky Balázs, az Ifjú Baloldal korábbi vezetője, Zuschlag pénztárnoka is.

A szocialista párt élesen elhatárolódott Zuschlag Jánostól és az ügy minden résztvevőjétől; kezdeményezték az érintett kiskunhalasi pártszervezet feloszlatását, Zuschlagot pedig kizárták a pártból. „Mindenki, aki vétkes, viselje a felelősséget” – mondta Mandur László, az Országgyűlés akkori MSZP-s alelnöke.

Azonban ez az elhatárolódás a később tapasztaltak alapján csak a közvéleménynek szólt; hiszen eközben Molnár Zsolt a 2011. február 15-i központi pártszervezeti taggyűlésen úgy nyilatkozott az akkor már jogerősen börtönre ítélt Marsovszkyról, hogy „Balázsnak köztünk van a helye, ebben a budapesti elnökség egyetért. Balázs a közösség tagja marad, és amikor kijön, akkor újra számítunk a munkájára”. A szocialista párt fővárosi elnöke következetesen megtartotta az ígéretét: alighogy Marsovszky Balázst kiengedték, szabadulóbulit szervezett neki az elegáns belvárosi Old Ram’s Pubban 2012. május 5-én.

Szegények pártján a lagúnákról

Szociális ügyekben az MSZP képviselői 2012 elején nagyon aktívnak mutatkoztak: felszólaltak a parlamentben az alacsony jövedelműeket szerintük hátrányosan érintő egykulcsos adó ellen, valamint panaszkodtak azért, mert büntethető lett a közterület életvitelszerű használata, azaz az utcán alvás. A strasbourgi Emberi Jogok Európai Bíróságához fordult az MSZP a szolgálati és a rokkantnyugdíjasok védelmét hangoztatva, a párt politikusai néhány héttel később pedig ott meneteltek a „megélhetési gondokkal küzdő borsodiak futáraként” a Miskolcról Budapestre masírozó éhségmenetben.

Eközben Molnár Zsolt, a párt akkori fővárosi alelnöke – 2012. február 17-től elnöke – a napfényes Maldív-szigeteken nyaralt, ahol két tengeri bungaló kibérlésére is kért árajánlatot.

A tengeri lagúnában, cölöpökön álló vízi villákban recepció, három étterem és teraszos édesvízi úszómedence szolgálja a pihenni vágyók kényelmét, valamint lehetőség van vitorlázni, vízisízni és búvárkodni is. A két tengeri villában nyolc fő számára van férőhely, a fejenként alaphangon kétmillió forintos utazást Molnár Zsolt a Neckermann ajánlataiból választhatta ki.

Molnár Zsolt fővárosi MSZP-elnök egyik legutóbbi nyilvános szereplése az volt, amikor Simon Gábor vagyonosodási botránya kitört és nyilatkozat helyett futva menekült a Hír Televízió kamerája elől.

Az M1 Híradója megkérdezte az MSZP-t arról, miként kommentálják az mno.hu azon állítását, hogy Molnár Zsolt szabadulóbulit szervezett Marsovszky Balázsnak. A párt sajtóosztálya arra a kérdésre, hogy Molnár szervezte-e a bulit, nem válaszolt, csupán annyit, hogy a fővárosi pártelnök nem vett részt rajta. A Maldív-szigetekkel kapcsolatos információkat firtató kérdésre a sajtóosztály Molnár Zsolt, az MSZP fővárosi elnöke és kampányfőnöke személyiségi jogaira hivatkozva nem adott választ.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.