Rogán arra utalt, hogy az MSZP-s Józsa István cége 6,6 milliárd forintnyi megrendelést kapott a paksi atomerőműtől 2010 előtt. „Mindezekről a szerződésekről nyilvánvalóan tudott Gyurcsány Ferenc és Bajnai Gordon is” kormányfőként – mondta a Fidesz frakcióvezetője, aki szerint egyértelművé vált, 2010-ig miért is támogatta az MSZP az erőmű fejlesztését, szintén orosz technológiával. Sőt, a szocialisták az új blokkok működésbe lépését a mostani elképzeléseknél korábbra, már 2020-ra tervezték – jegyezte meg.
Úgy fogalmazott, mindezt figyelembe véve a szocialista párt 2010 utáni „pálfordulása” az atomerőmű-bővítés ügyében teljesen hiteltelen. „Pálfordulásuk” magyarázata így vagy a választási kampány, vagy az, hogy „vezető szocialista politikusok 2010-ig anyagi hasznot húztak a paksi atomerőmű működéséből, ezek a csapok azonban 2010-ben elzáródtak” – mondta Rogán.
Azt is kiemelte, hogy miután hétfőn az Országgyűlésben kiderült Józsa István cégének paksi megrendelése, „érdekes módon a Gyurcsány-koalíció minden politikusa távol maradt a paksi vitától a parlamentben”, holott eddig éppen vitázni akartak, népszavazást követeltek.
Az erőműfejlesztésről szóló orosz–magyar megállapodás egyik pontját érintő felvetésre a kormánypárti politikus úgy reagált: a szerződés azt fejezi ki, hogy a nukleáris energia békés célú felhasználása ügyében folyamatos együttműködésre törekszik Magyarország és Oroszország.
Az elmúlt hetekben éles össztűz alá vették az MSZP politikusai a paksi bővítést, azonban hétfőn kiderült, hogy az MSZP energiapolitikusának, Józsa Istvánnak a cége 6,6 milliárd forintnyi megrendelést kapott a paksi atomerőműtől a korábbi balliberális ciklusok alatt. Balla György fideszes képviselő szerint vizsgálatot érdemelne, hogyan juthatott egy akkori kormánypárti politikus érdekeltsége ilyen értékű megbízáshoz. Józsa vagyonnyilatkozata alapján 42 százalékos tulajdoni hányaddal rendelkezett az érintett időszakban a Gépkar Kft.-ben.
Nem Józsa az egyetlen egyébként, akinek a véleménye hatalmasat változott az utóbbi időben az atomerőmű bővítése kapcsán. A paksi atomerőmű bővítése nemzeti, stratégiai ügy – mondta Bajnai Gordon még 2010-ben, az ellenzéki összeborulás egyik résztvevőjének akkori álláspontjáról videofelvétel is tanúskodik. Miniszterelnökként még arról beszélt, hogy 2020 és 2022 körül már működhetnének az új paksi blokkok.
A Paks TV-nek nyilatkozva azt mondta: „Most kellett döntenünk arról, hogy egy projekttársaság alakuljon azért, hogy majd tíz-tizenkét év múlva működhessen az az új blokk, blokkok, amelyek Paksot Magyarország meghatározó energiatermelő cégeként megtartják.”
A WikiLeaks által közzétett iratokból kiderül, hogy Gyurcsány Ferenc akkori miniszterelnök már 2008-ban arról beszélt, hogy egy vagy két reaktor építésével kell bővíteni a paksi erőművet – igaz, ez csak hónapokkal később derült ki, később pedig már válságkezelő intézkedésként beszélt a beruházásról.
Egy májusi táviratban pedig már arról számolt be az amerikai nagykövetség, hogy a paksi bővítés pályázatára valószínűleg meghívják az amerikai Westinghouse energetikai céget is, de „több megfigyelő szerint úgyis egy orosz cég lesz majd a győztes”. A nagykövetség ezt a megjegyzését például arra alapozta, hogy Mesterházy Attila, aki akkor az MSZP frakcióvezetője volt, azt mondta a követség egyik munkatársának, hogy az oroszok előnnyel indulnak a pályázaton (mivel jelenleg orosz technológiával működik a paksi atomerőmű), de reméli, hogy „amerikai vállalatokat is figyelembe lehet majd venni” a beruházásnál.
A frakcióvezetőtől azt is megkérdezték, hogy a Magyar Nemzet keddi cikke szerint Simon Gábor, az MSZP elnökhelyettese be nem vallott vagyont tart ausztriai bankszámlákon. Rogán erre azt közölte: a napilap cikkében súlyos állítások vannak, amelyek az MSZP egyik vezető politikusát érintik. „Várjuk az MSZP tisztázó válaszát. Nekik kell megmondaniuk, hogy ebből mi igaz, és mi az, ami nem” – tette hozzá.
A Fidesz frakcióvezetője kedden cáfolta azt a hírt, hogy elhalasztják az V. kerületi Szabadság térre tervezett emlékmű felállítását. Rogán a Népszabadság értesülésére reagált, amely szerint az április 6-ai parlamenti választásig biztos nem állítják fel a német megszállás emlékművét. Közölte: „Ilyen szóba sem került, semmilyen formában”, nem kapott ilyen tájékoztatást, a cikknek nincs alapja.
„Vagy félrevezette valaki az újságírót, vagy az történt, hogy ez megrendelésre született”, hogy az internetes fórumokon vagy az esti híradókban például ne az MSZP-s Józsa István paksi megrendeléseiről legyen szó – mondta az V. kerületi polgármester. Arra a kérdésre, hogy tudomása szerint akkor március 19-én felavatják-e az emlékművet, Rogán azt válaszolta: „nem tudok arról, hogy bármi változott volna”.