Annak ellenére alkalmazta köztisztviselőként Harangozó Tamást az Igazságügyi Minisztérium 2005–2006-ban, majd az Igazságügyi és Rendészeti Minisztérium (IRM) 2008–2009-ben, hogy a szocialista politikus akkor már különböző párttisztségeket látott el. Az akkor hatályos köztisztviselői törvény szerint viszont „köztisztviselő pártban tisztséget nem viselhet”. A Magyar Nemzet megkeresésére a Belügyminisztérium arról tájékoztatott: Harangozóval 2005. április 1-jén létesített közszolgálati jogviszonyt az igazságügyi tárca, majd 2006 nyarán Petrétei József minisztert követve átkerült az IRM-hez.
Ez idő alatt végig Petrétei miniszter politikai tanácsadójaként dolgozott a szocialista politikus 350, majd 368 ezer forintos havi fizetésért. Hogy konkrétan milyen feladatokat kellett ellátnia, arról a Belügyminisztérium nem talált adatokat. Tájékoztatásuk szerint Harangozó közszolgálati jogviszonya 2006. november 15-én szűnt meg. Másodjára Draskovics Tibor minisztersége alatt, 2008. március 1-jén került az IRM-hez programkoordinátori munkakörben, és a köztisztviselői státusa 2009. március 31-én szűnt meg. Ekkor már havi 550 ezer forintot keresett.
Ugyanakkor Harangozó Tamás 2004-től az MSZP jogi és közigazgatási tagozatának a főtitkáraként, 2006-tól a szocialisták szekszárdi elnökeként, majd 2007-től Tolna megyei ügyvezető alelnökként vállalt fontos párttisztségeket. Vagyis az akkor hatályos köztisztviselői törvény szerint e párttisztségek betöltése mellett nem alkalmazhatták volna köztisztviselőként a minisztériumban. Az összeférhetetlenséggel az MSZP jogi tagozatának főtitkáraként Harangozónak is tisztában kellett lennie, már csak azért is, mert önéletrajza szerint jogi végzettséggel rendelkezik. A lap kereste az ügyben az MSZP elnökségi tagját, ám lapzártáig nem érte utol.
További részletek a Magyar Nemzet csütörtöki számában.