Vádemelés Kulcsár volt ügyfelei ellen

A Betonút egykori vezetői a gyanú szerint másfél milliárdot tüntethettek el egy offshore cégen keresztül.

Bákonyi Ádám
2014. 02. 20. 3:50
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Különösen jelentős vagyoni hátrányt okozó hűtlen kezelés bűntette, valamint pénzmosás bűntette miatt vádat emelt a Fővárosi Főügyészség a Betonút Szolgáltató és Építő Rt. egykori vezérigazgatója, illetve gazdasági vezérigazgató-helyettese ellen – közölte a Magyar Nemzet megkeresésére a vádhatóság. A lap még decemberben számolt be arról, hogy a rendőrség pénzmosás és hűtlen kezelés miatt vádemelést javasolt Dunai György és Garamszegi Gábor volt MSZP-s önkormányzati képviselő, a brókerbotrány néven elhíresült büntetőper két terheltjével szemben, akik a gyanú szerint egy offshore vállalkozáson keresztül vontak ki legalább másfél milliárd forintot a tulajdonukban állt cégből.

A vád szerint a Betonút 2002-ben két részletben színlelt vagyonkezelési szerződés részeként adott át 1,8 milliárd forintot a brókerügyben felbukkant Britton Llc.-nek, amelynek nagy része később Dunai és Garamszegi svájci számláján landolt. Kulcsár Attila, a brókerbotrány elsőrendű vádlottjának egykori kiemelt, „sikerdíjas” ügyfelei sikkasztás vádjával állnak bíróság előtt a jelenleg első fokon tárgyalt büntetőperben.

A Fővárosi Főügyészség most azt közölte: a vádirat lényege szerint az elkövetés idején az ügy I. rendű vádlottja (Dunai György) a Betonút Rt. vezérigazgatója, a II. rendű vádlott (Garamszegi Gábor) pedig gazdasági vezérigazgató-helyettese volt. A vádlottak még 2001-ben, vagyonkezelői kötelezettségüket megszegve, a III. rendű vádlott – egy ügyvéd ismerős – közreműködésével egy, az ügyben szereplő építőipari rt. részvényeit – valójában egy az I. és II. rendű vádlottak érdekeltségébe tartozó cégtől – a tényleges vételárnál közel másfél milliárd forinttal drágábban vásárolták meg, ezzel vagyoni hátrányt okozva a Betonút Szolgáltató és Építő Rt.-nek. A vádlottak az ily módon cégüknek átutalt, fent leírt bűncselekményből – hűtlen kezelésből – származó fenti összeggel ezután különböző pénzügyi műveleteket végeztek, hogy a pénz bűnös eredetét leplezzék – közölte a Fővárosi Főügyészség, amely a Fővárosi Törvényszéken emelt vádat.

További részleteket a Magyar Nemzet csütörtöki számában talál.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.