Vizsgálat a csepeli iskolában

Budapest kormánymegbízottja elrendelte a fenntartó alapítvány ellenőrzését.

2014. 02. 26. 9:25
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Megfelelően működteti-e az intézményt az alapítvány – Budapest kormánymegbízottja, Pesti Imre utasítására a fővárosi kormányhivatal ezt vizsgálja. Az ellenőrzés lefolytatására 60 nap áll rendelkezésre – mondta a Magyar Nemzetnek Szivák Bernadett, a hivatal sajtófőnöke. Korábban kétszer is vizsgálták szakértők az intézményt, ám akkor mindent rendben találtak. A Burattino Általános és Szakképző Iskola, Gyermekotthon 2011. és 2012. évi működésiengedély-módosítási kérelmének elbírálása során a kormányhivatal szakértőket is bevont az eljárásba, ám a szakértők akkor megfelelőnek minősítették a személyi, tárgyi, pénzügyi feltételeket, egyéb irányú bejelentés pedig eddig nem érkezett az intézmény jogszerűtlen működésére vonatkozóan.

Mint arról a lap tegnap beszámolt, évek óta tisztában volt vele a hátrányos helyzetű gyermekeket nevelő Burattino iskola vezetősége, hogy nincs pedagógusi végzettsége annak a testnevelő tanárként dolgozó férfinak, aki a gyanú szerint mintegy harminc gyermeket rontott meg, mégsem mentették fel az állásából. Molnár László, a Burattino Hátrányos Helyzetűeket Segítő Iskolaalapítvány kuratóriumának elnöke elismerte, az iskola vezetése tudott arról, hogy a férfinak nincs végzettsége, de „szorult helyzetükben arról döntöttek, hogy alkalmazzák”. Molnár szerint az igazgatónő többször is felszólította a férfit, hogy kezdje el az iskolát, aki erre mindig ígéretet tett, de nem történt semmi. Azért nem mondtak fel neki, mert úgy tűnt, a férfi jól végzi a munkáját, és a gyerekek is szeretik, ezért az igazgatónő „eltekintett a jogszabályi kötelezettségtől”. A pedofil férfiról az is kiderült: évek óta büntetőeljárás folyik ellene gyerekek fizikai is lelki bántalmazása miatt. Az eljárás a férfi az előző munkahelye, a fővárosi Kossuth Lajos Gyermekotthon és Általános Iskola feljelentése alapján indult.

Az alapítvány kuratóriumának tagjai a liberális politikai és szellemi elit ismert arcai: Béki Gabriella, a SZDSZ alapítója és ügyvivője, Trencsényi László, a Magyar Pedagógiai Társaság elnöke, aki a Hálózat a Tanszabadságért nevű mozgalom alapító tagjaként a köznevelési törvény visszavonását követeli. Az intézménybe hátrányos helyzetű gyerekek járnak, akiknek többsége nehéz családi körülményei miatt az iskola kollégiumában, gyermekotthonában lakik.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.