Igénylisták Zuschlagnak

A komolyabb pályázatokról Gyurcsány és kabinetje döntött.

2014. 03. 11. 8:40
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Gyurcsány Ferenc is tudott azokról a pályázati visszaélésekről, amelyek miatt Zuschlag Jánost elítélték – derül ki a volt politikusról szóló Pártházból börtönbe című, hétfőn megjelent könyvből. A volt szocialista politikus beszámolója szerint a döntési listákat Gyurcsány Ferenc és a kabinetje is átnézte, ráadásul a komolyabb pályázatoknál maga határozta meg a tennivalókat.

A szombati Blikknek azt is elárulta: Gyurcsány Ferencet tartja fő árulójának. Az egykori szocialista politikus szerint a volt kormányfő a legdurvább szavakkal adta ki az útját, miután 2004 októberében a holokauszt áldozatain viccelődött. A hétfőn megjelenő könyvében így fogalmaz: „Gyurcsány és társai feláldoztak engem. Gyűlöltek, mert okos voltam, törtető, és nem féltem tőlük.” A Blikk kereste Gyurcsány Ferencet is, aki nem kívánt nyilatkozni.

 

A Fidesz egyébként visszautasítja azokat a vádakat, miszerint a háttérből valójában a kormánypárt fizeti Zuschlag János vallomástételét a sajtóban. Gátlástalanul hazudik a baloldal, ha menekülni kell – így reagált Kocsis Máté a Hír Televízió P8 című műsorában arra, hogy az MSZP tagadja Zuschlag János vádjait. A Fidesz kommunikációs igazgatója szerint megdöbbentő, hogy újabb és újabb ügyekben kényszerülnek magyarázkodásra a szocialisták.

Zuschlag felidézte: nem ő döntött arról, melyik sportág vagy ifjúsági szervezet mennyi pénzt kapjon. A börtönből tavaly szabadult volt képviselő kiemelte: mindig megkapta az „igénylistát” képviselőtársaitól. Felidézett egy esetet, amikor Mesterházy Attila (jelenlegi MSZP-elnök, aki a Medgyessy-kormány idején politikai államtitkár volt a Gyurcsány vezette sporttárcánál) külön szólt neki, a veszprémi fesztiválok sok pénzt kapjanak, mert azok fontosak neki.

Zuschlag így jellemezte Gyurcsányt: „Egyik nagy baja, hogy nagyon alpárian tud viselkedni. Megmaradt igazi vidéki tuskónak. Ami leginkább megmaradt belőle számomra, az az ordítás. Gyurcsány mindig ordított. Nem tudom, miért, ez volt a heppje. Ha ivott, akkor duplán ordított. ( ) Embert annyira bunkón nem láttam még beszélni emberekkel, ahogyan ő tudott.”

A kötetből kiderül: 2004-ben, miután Zuschlag János a holokauszt áldozatain viccelődött a Terror Háza előtt, Gyurcsány azt mondta neki: „Itt az ideje, Zuschlag, hogy eltolja végre a biciklit”, sőt, állítólag „egy pofátlanul nagy összeget” is fölajánlott neki, hogy távozzon az országból. Egyébként Zuschlag saját bevallása szerint már akkor is gyűlölte a szocialista pártot, amikor annak tagja volt.

A könyvben is visszaköszönt a múlt pénteki, Napi Gazdaságban megjelent Zuschlag-interjúban szereplő állítás, miszerint Gyurcsány gyűlölte Mesterházyt, minden jogkört elvett tőle, még a mobilhasználatát is korlátozta, próbálta őt ellehetetleníteni. A 2006-os választási győzelem után nemcsak Mesterházyt, hanem Lamperth Mónikát és Szekeres Imrét is el akarta távolítani a kormányból.

A kötet Egy fiatal fiúkat kedvelő politikus a liftben című fejezetében Zuschlag arról számolt be, hogy 1998-ban egy idős politikus zaklatta őt a Parlament liftjében. „Akarlak, most azonnal – idősebb, neves képviselőtársam lángoló kéjvággyal nézett rám. A parlament liftjében álltunk, én mindössze 21 esztendős voltam akkor. Azt hittem, hogy rosszul hallok.” Ezután a vele szexelni akaró férfi benyomta a felvonó stop gombját, és fogdosni kezdte Zuschlagot, aki kitépte magát a szorításból, elindította a liftet, és kimenekült a fülkéből.

A teljes cikket a Magyar Nemzet keddi számában olvashatják.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.