Legalábbis ezt vetíti előre, hogy az alapügy elsőrendű felperesének, Kalmár Lászlónak tavaly 332 ezer forint kártérítést ítélt meg a Kúria azért, mert az „őszödi per” néven ismertté vált eljárásban az ésszerű határidőn túl született elsőfokú határozat. Kalmár és társai még 2006 októberében nyújtották be keresetüket, és a Fővárosi Bíróság első fokon csak 2009 nyarán ítélkezett. (Eközben a másodfokú Fővárosi Ítélőtáblának kilenc hónap is elegendő volt a döntéshez.) Kalmár példája nyomán újabb per indult az FB jogutódja, a Fővárosi Törvényszék ellen.
Az egyik felperes, Gonda László, a Közhatalom Jogsértettjeinek Egyesülete alelnöke a Magyar Nemzetnek elmondta: egyelőre hét felperese van az elmúlt napokban folytatódó kártérítési eljárásnak, tervei szerint azonban bevonja mindazokat, akik a Gyurcsány Ferenc és Veres János elleni perben is részt vettek. Ha a közel kétszáz felperesnek is megítélik ugyanazt az összeget, mint a próbapert megnyerő Kalmár Lászlónak, akkor több mint 66 millió forintot kell majd a törvényszéknek fizetnie.
Az őszödi perben azért utasították el a civilek keresetét, mert az államháztartási törvény ugyan előírja, hogy a kormányzatnak a parlamenti választás előtt nyilvánosságra kell hoznia a költségvetési adatokat, ám nem szankcionálja, ha a kabinet mulaszt. Így a Fővárosi Ítélőtábla szerint nem volt mód arra, hogy a volt miniszterelnököt és az egykori pénzügyminisztert, valamint a szaktárcát elmarasztalják.