Molnár Csaba ügyvezető alelnök tájékoztatása szerint programjukat a szabadság, a biztonság és a jólét hármasára fűzik fel. A DK az egyetlen magyar párt, amelyik Európai Egyesült Államokat szeretne – mondta.
Programjukat ismertetve közölte, garanciát szeretnének az EU-tól arra, hogy minden európai polgárt megvéd az esetleges önkénytől. A DK európai szinten szabályoztatná az állam és az egyház szétválasztását, és az egész unióban tiltaná a kötelező hittanoktatást. Felállítanának egy európai uniós korrupcióellenes ügyészséget, hogy ne az adott tagállamok, hanem minden esetben ez a szervezet vizsgálja a politikusokhoz köthető korrupciós ügyeket.
A DK támogatja a bankuniót és európai adóalkotmányt szeretne, amely többek között az év közbeni adómódosításokat is tiltaná. Az euró magyarországi bevezetését szorgalmazzák, méghozzá „nagyon gyorsan, nem történelmi távlatban”. A 25 évesnél fiatalabbaknak biztosítanák a tanulás, a munka vagy a továbbképzés lehetőségét.
Az Európai bérfelzárkóztatási program, a szektorális és regionális különbségekkel megállapítandó európai minimálbér és az unióra kiterjedő éhezés elleni program mellett Molnár Csaba arról is beszélt: a leginkább lemaradt, szociális válságban lévő területeken különleges gazdasági övezeteket kellene létrehozni, amelyeket EU-s forrásokból zárkóztatnak fel.
Molnár Csaba hivatalosan csak második a DK EP-listáján, de miután a listavezető Gyurcsány Ferenc semmiképpen nem lesz EP-képviselő, ő számít az első kijutónak. Az ügyvezető alelnök jelezte: ha mandátumot szerez, akkor sem akar kiköltözni Brüsszelbe, meg szeretné osztani idejét Magyarország és az EP között. Ebben az esetben egyébként Varju László kapja meg a helyét a magyar parlamentben.
Az áprilisi parlamenti választásról Gyurcsány Ferenc azt mondta, ha önállóan indulnak, szerinte a DK-nak több mandátuma lett volna, de egyetlen egyéni körzetet sem nyert volna meg. Szavai szerint a Demokratikus Koalíción belül nem kritizálták komolyan összefogás politikáját. Várhatóan június közepén tartanak majd egy belső, zártkörű értékelést, amelynek során mindkét választási szereplést megvitatják majd.
Ha egyetlen mandátumot sem szereznek az EP-ben, akkor „magától is kinyílik” az a kérdés, hogy le kell-e mondania – mondta a pártelnök, aki az őszi önkormányzati választásokról közölte: Budapesten csak informális tapogatózások vannak, és szerinte május 25-e előtt nem is szabad senkivel hivatalos tárgyalást folytatni.