A kereszténydemokrata politikus hangsúlyozta: az Emmi mindig is kiemelt feladatának tekintette, hogy támogassa a telefonos lelkisegély- és krízisintervenciós szolgálatot, valamint a mentálhigiénés segítségnyújtást, ezzel együtt az egészségfejlesztő támogatást a fiatalok számára is. Kitért arra: a telefonos lelkisegítő-szolgálatok a nap 24 órájában önkéntesekkel végzik anonim és ingyenes tevékenységüket, amellyel kiegészítik az állam szociális és egészségügyi ellátórendszerét is.
„Tiszteletre méltó és egyre értékesebb azoknak az önkénteseknek a munkája, akik szabadidejükben vállalják, hogy lelki nehézségekkel küzdőknek segítenek” – fogalmazott az államtitkár. A telefonos lelkisegítő-szolgálatok szakmai és pénzügyi támogatására a Nemzeti Család- és Szociálpolitikai Intézet biztosít évente 50 millió forintot – jelezte. Hozzátette: a kormány szorosan együttműködik a Nemzeti Média és Hírközlési Hatósággal és a koncessziós társaságokkal a civil szervezetek működési feltételeinek javításán. Elérték, hogy a telefonos lelkisegély-szolgálatok részére jelentősen csökkenjenek a telefonos kiadások.
Az államtitkár tájékoztatott arról is, hogy a Nemzeti Együttműködési Alapon keresztül is évek óta biztosítanak pályázati forrásokat a telefonos lelkisegély-szolgálatok számára, ennek összege 2012 és 2014 között több mint 17 millió forint volt. Az anyagi támogatás mellett szakmai fórum működését is segítik, többek között a Hálózat az öngyilkosság-megelőzésért elnevezésű szakmai fórum tagjaként – közölte Rétvári Bence.