A szobor eltávolításáért korábban markáns eszközökkel a helyszínen is küzdő Ifjúsági Kereszténydemokrata Szövetség (IKSZ) MNO-nak megküldött tájékoztatása szerint „a Marx-szobor eltávolításával szimbolikusan is lezárult a posztkommunista korszak”.
Mint az IKSZ megjegyzi, „a mai nap azt üzeni nekünk, fiataloknak, hogy a rendszerváltás után 25 évvel végre saját magunk alakíthatjuk a jelenünket és a jövőnket”.
Az MTI érdeklődésére az egyetem későbbre ígért tájékoztatást arról, hová szállították a szobrot. Korábban az intézmény azt közölte: nem távolítják el az egyetem területéről. Hozzátették: „új egyetemi helyének megtalálásában semmiféle politikai erőnek, külső nyomásnak vagy kezdeményezésnek nem volt szerepe”.
A Munkáspárt éles hangú közleményben kifogásolta a szobor eltávolítását.
Karl Marx szobrát eltávolították a Budapesti Corvinus Egyetem aulájából, tartalmilag teljesen helyesen, hiszen Marx antikapitalista és antiszemita elgondolásai aligha férnek össze az egyetem minden ízében a kapitalizmust elfogadó és tanító oktatói tevékenységével. Baloldali és kommunista beállítottságú személyek viszont tüntetést szerveztek az egyetem előtt azzal a jelszóval: Marx marad! Fricz Tamás teljes blogbejegyzése, Marx-idézetekkel.
A tolerancia híveit nem sértette Marx személyében a nyílt antiszemitizmus. Balliberális értelmiségiek véleménye.
A sokat vitatott szobornak a Corvinus név tízéves jubileumát ünneplő kiállításon lesz helye – írja az Eduline.
Rétvári Bence KDNP-s képviselő, korábbi IKSZ-elnök Facebook-oldalán üdvözölte az egyetem döntését.