Az élhető Szekszárd fejlődéséért

Nem az ellenfelekkel foglalkozik, hanem a munkára koncentrál Szekszárd jelenlegi alpolgármestere.

2014. 10. 07. 18:59
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

– Szekszárdon a baloldali pártok egyike sem indít polgármesterjelöltet, mindegyik az LMP-s színekben induló, korábbi fideszes önkormányzati képviselő Hadházy Ákost támogatja. Mi erről a véleménye?
– A Szekszárdra irányuló figyelmet mesterségesen próbálja meg gerjeszteni a baloldali média. Itt a városban ez nem érzékelhető, ennek az egésznek nagyobb a füstje, mint helyben a lángja. Az élet megy a rendes kerékvágásban, a városvezetés végzi a munkáját, nem foglalkozunk álproblémákkal. Az elmúlt két választás alkalmával magabiztos Fidesz–KDNP-győzelem született a városban, és most, az október 12-i önkormányzati választáson is hasonló eredményekre számítok.

– Mégis, hogyan értékeli, hogy volt párttársából lett a legnagyobb ellenfele?
– Összesen négy polgármesterjelölt regisztrált az önkormányzati választásra Szekszárdon. Minden jelölt megkapta a választópolgároktól az induláshoz szükséges támogatást és a bizalmat, így nem gondolom, hogy Hadházy lenne a legnagyobb ellenfelem. A sajtó egy része próbálja azt sugallni, mintha csak ketten indulnánk. Szerintem ezzel megsértik a többi jelöltet és az őket támogatókat.

– Nem tart attól, hogy nehezebb dolga lesz, mint másoknak? A baloldali emberek számára Hadházy az egyetlen alternatíva.
– Szerintem nem az MSZP– LMP-s jelölt a baloldal számára az alternatíva, hiszen Farkas Károly személyében egy hagyományos baloldali értékrendet képviselő polgármesterjelölt is megméreti magát. Hadházy volt már fideszes, most éppen LMP-s, aki korábban azt mondta, hogy számára a baloldal vállalhatatlan. Egyéni ambíciói érdekében most mégis az MSZP támogatását kérte. Én bízom abban, hogy a választópolgárok – ugyanúgy, mint a legutóbbi két választáson – a szekszárdi emberekkel közösen elért eredmények folytatására fognak szavazni.

– Hogy készítene mérleget a városvezetés elmúlt négy évbeli munkájáról?
– Ha lehet, az elmúlt nyolc évről beszélnék, hiszen 2006 óta dolgoztam alpolgármesterként. A célunk az volt, hogy szakítsunk azzal az eladósító politikával, amit az előttünk regnáló baloldali városvezetés örökül hagyott. Az első lépés az önkormányzati közművállalatok visszavásárlása volt: a vállalkozások mára több mint ötven településen szolgáltatnak, miközben biztos megélhetést nyújtanak több száz szekszárdi családnak. Ipari parkot hoztunk létre. A Babits Mihály Kulturális Központ felújításával egy XXI. századi konferencia- és rendezvényközpontot valósítottunk meg, Makovecz Imre tervei alapján felújítottuk a város főterét, a Béla király teret, ami véleményem szerint az ország egyik legszebb főtere, és október elején átadunk egy új, korszerű, fedett piacot. Létrehoztuk a Dél-Dunántúl egyik legmodernebb sportközpontját három műfüves labdarúgópályával és egy nemzetközi versenyek rendezésére alkalmas atlétikai pályával. Megépítettük a családbarát strand- és élményfürdőt, télen fedett jégpályát működtetünk. Nagy súlyt fektetünk a borturizmus fejlesztésére is: nemrég adtuk át Magyarország ez ideig egyetlen élménypincéjét, amelynek interaktív kiállítása bemutatja a borkultúrát, a szekszárdi borvidék sajátosságait. A bölcsődében bővítettük a férőhelyeket, és óvodafejlesztést is elhatároztunk. 2010-ben tíz kilométer új járdát ígértünk 2014-ig, de tizenötöt építettünk. Az út- és járdahálózat javítására félmilliárd forintot fordítottunk, kizárólag saját forrásból. Megvalósult a város szinte teljes csatornázottsága. Úgy gondolom, komoly sikereket értünk el, de még sok tennivalónk van.

– Az említett fürdő népszerű, de nincs fedett része, így télen kihasználatlan.
– A családbarát strand- és élményfürdő első ütemét adtuk át 2012-ben, ami valóban rendkívül népszerű. Hamarosan egy modern uszodával bővítjük a létesítményt, amely a vízilabda mellett a versenyszerűen és kedvtelésből úszók számára is új sportolási lehetőséget teremt. A közönség részére lelátót építünk. Terveink szerint már 2015-ben átadjuk az új épületet.

– Milyen további tervei vannak?
– Legfontosabb a munkahelyteremtés. A következő két évben 400-450 új munkahelyet hozunk létre a helyi vállalkozásokkal összefogva. Szükség van egy új idősek otthonára. Szeretnénk folytatni az út- és járdaépítési programot. Bővítjük az ipari parkot, elsősorban élelmiszer-ipari cégekkel, hiszen Tolna megye hagyományosan mezőgazdasági megye. Ma még nyersanyagként értékesítjük az itt termelt javakat. Az ágazat fejlesztésével célunk, hogy új munkahelyek jöjjenek létre, és feldolgozott formában vigyük piacra a termékeket. A turizmus további fejlesztése is fontos, az egyik feladat a Sió turisztikai célú hasznosítása kerékpárúttal, kikötővel. A megvalósított fejlesztéseknek köszönhetően sportközpontunknak a legjobbak az adottságai a régióban, edzőtáborok szervezésére is kiválóan alkalmas. Ehhez azonban szálláshelybővítésre van szükség.

– Korábban már szó volt egy szálloda megépítéséről.
– Így van, a borturizmus mellett a rendezvényközpont és az élményfürdő miatt is fontos a szálláshelyek számának növelése. 2009-ben már megkezdtük a tárgyalást egy négycsillagos szálloda megépítéséről. A válság miatt a folyamat lelassult, de az új ciklusban a tervek szerint újranyitjuk ezt a fejezetet. A hotel Szekszárd festői részén, a Kálvária-hegy szőlőkkel borított oldalán helyezkedhetne el. A beruházás magántőkéből valósulhat meg, a város felelősségvállalással segítene be.

– Lakásépítési programot is ígér, ez pontosan mit jelent?
– Szekszárdon olyan infrastruktúra várja a családokat, amely lehetőséget ad a munka utáni kikapcsolódásra, a sportra, a szellemi feltöltődésre. Nemcsak lakások építését szorgalmazzuk, de a szolgáltatások bővítését, új vállalkozások betelepülését is. Már megvannak azok a területek, ahol az új lakótelepek megépülhetnek. Intézményrendszerünk – a férőhelybővítéseknek köszönhetően – már felkészült rá, hogy fogadja az újonnan érkező gyerekeket.

– Mi lesz, ha nem sikerül nyernie?
– Én arra készülök, hogy Szekszárdon mind a tíz egyéni körzetben a Fidesz–KDNP képviselőjelöltjei kapják meg a bizalmat a polgároktól, valamint a következő öt évben polgármesterként dolgozhatok a településért, az itt élőkért. Egy várost, egy megyeközpontot vezetni sikeresen csak stabil közgyűlési többséggel és Magyarország kormányával szorosan együttműködve lehet. Véleményem szerint az önkormányzati választás elsősorban nem pártpolitikai kérdés, hanem a választópolgárok arról döntenek, ki tudja polgármesterként legjobban képviselni a településen lakók érdekeit. A döntés meghozatalánál a tervek és ígéretek mellett számítani fog az elvégzett munka is.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.