Több millió forint a törölt alapítványnak

A Szersa 3,76 millió forintot kaphatott szeptember 3-án az integrációs pedagógiai rendszer (IPR) idei támogatásaként.

2014. 10. 06. 4:06
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Hiába törölték törvénysértések miatt még májusban az intézményi nyilvántartásból a Szegényeket és Rászorultakat Segítő Közhasznú Alapítvány (Szersa) oktatási központját, a napokban mégis állami pénzhez jutott. Az Emberi Erőforrás Támogatáskezelő honlapjának tanúsága szerint a Szersa 3,76 millió forintot kaphatott szeptember 3-án az integrációs pedagógiai rendszer (IPR) idei támogatásaként. Az IPR egy pedagógiai keretrendszer, amelynek célja a halmozottan hátrányos helyzetű gyermekek esélykülönbségeinek kiegyenlítése az iskolákban. A Szersa vezetője Hatvan egykori szocialista önkormányzati képviselője, Matiszlovicsné Horváth Éva volt, aki a norvég civil támogatások kapcsán kialakult botrány egyik érintettje, hiszen az Ökotárs Alapítvány vezette konzorciumban ő is részt vett a pályázatok elbírálásában, a támogatások odaítélésében.

A napokban beszámoltunk arról, hogy a Szersát sorozatos és súlyos törvénytelenségek miatt az Oktatási Hivatal törölte az intézményi nyilvántartásból még májusban, az intézkedést pedig a fővárosi kormányhivatal hajtotta végre. Hónapokkal ezelőtt pedig arról adtunk hírt, hogy a Matiszlovicsné által vezetett Szersa működési engedélyét tavaly felfüggesztették. Kiderült, mindössze 87 diáknak volt érvényes tanulószerződése, holott 175 ember után igényeltek normatívát. Ráadásul olyan tevékenységhez is kértek állami normatívát, amelyre nem volt engedélyük. Eközben 89 milliós bérletidíj-tartozást halmoztak fel. Ráadásul az iskola nem adta oda a tanulóknak az ingyentankönyveket, sőt még a helyszíni használatukat is korlátozta.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.