Az este 6 órakor kezdődő tüntetés hivatalos végállomása a Hősök tere lett, ahol este 8 óra előtt pár perccel a szervezők hivatalosan lefújták a demonstrációt.
A tömeg egy része azonban a közeli Fidesz-székház elé vonult, és megrohamozták az épületet, számítástechnikai eszközökkel dobálták az ablakokat, felmásztak az erkélyekre, néhányan az udvarra is bemásztak. Körülbelül kétezren lehettek, sokan maszkkal takarták el az arcukat.
A demonstrálók a „Viktátor”, „demokráciát”, „Európa”, „áfacsalók” felkiáltásokkal és hangos éljenzéssel kísérték a dobálást, majd megjelent egy, „az alaptörvény érvénytelen” feliratú molinó is. A tüntetők a Fidesz-székház több ablakát is bedobták és több helyen a redőnyöket is megrongálták.
Gulyás Balázs, a rendezvény fő szervezője korábban azt ígérte, hogy békés demonstráció lesz.
Közben a Hír TV munkatársait is megtámadták, ráncigálták az operatőrt és a riportert is, akiket le is hazaárulóztak a magukból teljesen kikelt rendzavarók. A televízió adása is megszakadt az incidensek miatt. A Hír TV feljelentést tett a rendőrségen a stáb megtámadása miatt.
Császár Attila, a televízió riportere a helyszínről elmondta: túl vannak az incidensen, de képet sokáig nem tudtak adni, mert megrongálták a kamerájukat és rendőrök menekítették ki őket a tüntetők gyűrűjéből.
A rohamrendőrök, akik körülbelül kétszázan voltak, 20.30 körül megkezdték a tüntetők kiszorítását a székház elöl. Közben patthelyzet alakult ki, a rendőrség többször felszólította a tömeget, hogy hagyják el a helyszínt, melyre füttyszóval válaszoltak. A rohamrendőrök 21 óra körül a székház előtti kerítésnél álltak, míg a tüntetők a Dózsa György út torkolatánál voltak.
A Hír TV tudósítója 21 óra után arról számolt be, hogy a rendőrök többedszerre is felszólították a tüntetőket, hogy hagyják el a helyszínt, mire a demonstrálók kormányellenes rigmusokkal és füttyszóval válaszoltak. A rendőrség a környékbéli utcákban nagy erővel volt jelen.
A televízió 21.50-es bejelentkezésekor elhangzott, hogy akkor körülbelül még háromszázan voltak a helyszínen. Ott volt Demszky Gábor volt főpolgármester, aki 15 méterre áll a rendőröktől egy kis társasággal és André Goodfriend, az Amerikai Nagykövetség ügyvivője is.
22.10-kor a Hír TV helyszíni tudósítói arról számoltak be, hogy a székház környékén már csak néhány tucat tüntető van jelen, így lassan véget érhet a demonstráció. Már a Dózsa György úton is zavartalan a közlekedés. Mivel a kerítés megrongálódott, így valószínűleg a rendőrök maradni fognak a helyszínen.
Kuczik János rendészeti rendőrfőkapitány-helyettes a televíziónak 23 órakor azt nyilatkozta, hogy csoportos garázdaság miatt eddig öt személyt állítottak elő. A tudósítók arról számoltak be, hogy gyakorlatilag véget ért a rendzavarásba torkollott demonstráció, megkezdődött a helyszínelés, így a területet nem lehet megközelíteni. Az egyik irodát is megrongálták, így az épületen belül is helyszínelnek.
Amikor megjelentek a vandalizmusról szóló első hírek, az Index és a 444 fociultrákról kezdett el tudósítani. Az ATV ugyancsak azt közölte, hogy az ultrák is megjelentek a helyszínen, akik „mocskos zsidók” skandálásba kezdtek. Az Ultras Liberi nevű portálon keresztül a szurkolók viszont elhatárolódtak az eseményektől és azt üzenték: „Szurkolók nincsenek ott, ha mi lennénk ott, akkor már bent lennénk a székházban.” Császár Attila, a televízió riportere is megerősítette, hogy nem ultrák támadták meg őket, hanem egy 45-50 év körüli és egy valamivel fiatalabb férfi.
A Budapesti Rendőr-főkapitányság (BRFK) a Police.hu oldalon vasárnap este fél tíz előtt néhány perccel megjelent közleményében hangsúlyozta: a rendőrség garantálja a közrendet, közbiztonságot. Közölték: a Lendvay utcai Fidesz-székházhoz érkező demonstrálók közül néhány, arcát sállal, csuklyával takaró ember megrongálta a székház két nyílászáróját. Az ingatlan kerítését bedöntötték, felmásztak az erkélyre. A rendőrség felszólítására a csoport elhagyta az ingatlan területét. A Készenléti Rendőrség a személy- és vagyonbiztonság védelmében kettős sorfalban felállt az épület elé. A rendőrség és a tüntetés résztvevői között konfliktus nem alakult ki. A BRFK az MTI este 9 óra után feltett kérdésére közölte, hogy addig nem vettek őrizetbe senkit a demonstrálók közül; a tüntetők, illetve a rendőrök létszámáról nem adtak tájékoztatást.
A Fidesz – Magyar Polgári Szövetség barátsággal és türelemmel hallgatja meg azokat, akiknek bármilyen kérdésben ellenvéleményük van. Nyitottak vagyunk az érvekre, készen állunk arra, hogy a távközlési adókról szóló törvényjavaslathoz módosító indítványt nyújtsunk be. Javasoljuk egy adófizetési felső korlát bevezetését, ami az adó mértékét 700 forintban maximalizálja, valamint azt, hogy az adatforgalomra kiterjesztett adót a távközlési szolgáltató cégek fizessék, ne az előfizetők, ne a magánszemélyek. Az erőszak viszont teljes mértékben elfogadhatatlan. Döbbenettel tapasztaltuk, hogy az esti demonstráció vandalizmusba torkollott. Az erőszak semmire nem lehet megoldás, nem vandalizmusra, hanem békés párbeszédre van szükség. (Fidesz-frakció)
Gulyás: lesz felső korlátja az internetadónak
Az internetadót nem kell a most ismert formájában komolyan venni, annak lesz egy felső korlátja, ráadásul nem a Fidesz frakcióval egyeztetve nyújtották be. Ezt mondta az ATV Szabad Szemmel című műsorában Gulyás Gergely, a parlament Törvényalkotási bizottságának fideszes elnöke.
Az internetadó elleni tüntetés MSZP-s fő szervezője 48 óra haladékot adott a kormánynak arra, hogy teljes egészében visszavonják a törvényt. Gulyás Balázs a 18 órakor kezdődő eseményen felszólította a tömeget: „Ha keddig nem törli el a kormány az internetadót, ugyanitt találkozunk.”
„Lassan mondom, hogy Orbán Viktor is megértse: nem lesz internetadó. ( ) Azért tudjuk megakadályozni, mert ilyen hatalmas tömeg van itt” – közölte Gulyás. A Hír TV tudósítóját a szervezők arról tájékoztatták, hogy nagyjából 10-15 ezren lehettek a József nádor téren.
Gulyás szerint a kormány ezzel az adóval megsarcolja az állampolgárokat és becsapja saját szavazóit is. Mint fogalmazott: ugyanazt akarják, amit a Fidesz még 2008-ban, hogy ne legyen internetadó.
A személyeskedéstől sem mentes beszédben Gulyás Orbán Viktort „digitális analfabétának” nevezte, amire a tömeg „mondjon le!” skandálásba kezdett. Erre a felszólaló kijelentette: ez a tüntetés az internetadó ellen jött létre, de ha Orbán Viktor lemondana, tényleg nem lenne internetadó.
A Hír TV helyszíni tudósítója arról számolt be, hogy a Szolidaritás és a Gyurcsány-párt több aktivistája is a tömegben van, habár Gulyás Balázs fő szervező korábban arról beszélt, hogy pártsemleges lesz a rendezvény. Mellettük megjelent a megmozduláson az a krétakörös Gulyás Márton is, akiről kiderült: a Norvég Alap pénzén tüntetett a kormány ellen.
A beszéd végén Gulyás arra kérte a jelenlévőket, hogy mobiljukkal világítsák meg az eget, ezzel is azt hangsúlyozva, hogy nem kérnek ebből a „sötét adóból” és nem kérnek a digitális középkorból. A tömeg ezután hosszan „nem hagyjuk és Orbán takarodj” rigmusokat kiabált.
Az internetadó ellen Budapest mellett több nagyvárosban – Pécsen mintegy négyszázan, Miskolcon néhány százan, Veszprémben többtucatnyian – is tüntettek.
Az MTI-hez korábban eljuttatott közlemények szerint a parlamenti képviselettel rendelkező ellenzéki pártok közül támogatja a demonstrációt az LMP, az MSZP, az Együtt–PM, a DK és a Jobbik is. Ugyancsak részvételre buzdított az Európai Baloldal – Munkáspárt 2006. A kezdeményezés mellett állt ki a Liga Szakszervezetek. Az internetadó ellen felemelte szavát a Pedagógusok Szakszervezete is. Szakmai szervezetek szintén tiltakoztak az internetadó terve ellen, köztük a Hírközlési Érdekegyeztető Tanács, a Magyar Kábeltelevíziós és Hírközlési Szövetség, a Magyar Szellemi Tulajdonvédelmi Egyesület, az Informatikai, Távközlési és Elektronikai Vállalkozások Szövetsége, valamint a Szövetség az Elektronikus Kereskedelemért Közhasznú Egyesület.
A Mandiner korábbi beszámolója szerint Gulyás Balázs MSZP-s politikus szervezi az internetadó elleni tüntetést a Facebookon, aki a józsefvárosi MSZP alelnöke volt. Gulyás egyébként Gurmai Zita fia, ami a volt EP-képviselő egy korábbi vagyonnyilatkozatából is kiderül. Korábbi bloggertársa, az Egyenlítő blogot alapító Németh Gábor szerint Gulyás pártutasításra szervezheti a József nádor téri tüntetést. Közben a legnagyobb videómegosztó portálra is felkerült egy videó, ahol Gulyás maga beszél arról, hogy ő szervezi a demonstrációt. A Gulyás Balázzsal készült Hír TV interjút itt tekintheti meg.
A nemzetgazdasági miniszter szerint nem az internetezők fogják megfizetni az új közterhet. Varga Mihály az m1 Az Este című műsorában korábban azt mondta, bízik benne, hogy megfelelő verseny van a szolgáltatók között, ezért azok nem tudják majd továbbhárítani a közterhet az ügyfeleikre.
Rogán Antal, a Fidesz frakcióvezetője is nyilatkozott az ügyben, az Indexszel azt közölte, hogy a törvényjavaslat még biztosan változni fog, a frakció például javasolni fogja, hogy legyen felső korlát a törvényben „a távközlési adó már bevett szabályaihoz hasonlóan”. Azt még nem döntötték el, hogy ez mekkora legyen, de „talán ezer forint” körül lehetne.