Vádlottak padján Gaudi-Nagy

Koncepciósnak nevezte a büntetőeljárást Gaudi-Nagy Tamás, aki ellen – két társával együtt – Pásztor István délvidéki politikus tavalyi leköpése kapcsán indult tegnap büntetőper.

2015. 01. 29. 2:44
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Megkezdődött tegnap a Pásztor István délvidéki magyar politikus tavaly májusi inzultálása miatti büntetőper a Pesti Központi Kerületi Bíróságon. A vádlottak között van Gaudi-Nagy Tamás, a Jobbik volt országgyűlési képviselője, a Nemzeti Jogvédő Szolgálat ügyvezetője is, akit személyi szabadság megsértésére és csoportos garázdaságra való felbujtás miatt vontak eljárás alá. A vádiratból kiderült: tavaly május 6-án Gaudi-Nagy tüntetést szervezett a Kossuth térre a magyar föld megvédéséért. A lincselésbe hajló hangulatú tüntetésen Gaudi-Nagy észlelte, hogy Pásztor István, a Vajdasági Magyar Szövetség elnöke halad el a közelben, mire a közölte a demonstrálókkal: ott jön a Délvidék árulója. Ezután felszólította Pásztort, menjen oda, és adjon számot a hazaárulásról. Szavai hatására a tömeg hazaárulózni kezdett, majd egy ismeretlen nő próbálta feltartóztatni a politikust. Ekkor Gaudi-Nagy hozzátette: nem tiltott tevékenység elmondani a véleményüket. Ezzel a vádirat szerint további résztvevőket – többek között Szekeres Mária elsőrendű és a harmadrendű vádlottat – bírt rá arra, hogy menjenek oda Pásztorhoz. A délvidéki politikust ekkorra már nyolc-tíz tüntető vette körbe, rángatták, csipkedték, „szemétnek”, „hazaárulónak” nevezték, majd az elsőrendű vádlott többször le is köpte.

Szekeres Mária közölte: „nem érzi valósnak a vádat”, tagadta, hogy köpött volna, és szerinte csak annyi történt, hogy kétszer beleüvöltött Pásztor fülébe. Az elsőrendű vádlott – aki hajléktalanszállón lakik, és korábban súlyos testi sértésért egyszer már próbára bocsátottak – beismerte, nem tudta, ki az a Pásztor István, ám elhitte a jobbikos képviselőnek, hogy a délvidéki politikus hazaáruló.

Gaudi-Nagy Tamás szerint klasszikus koncepciós vádiratot készített az ügyészség, mint 2006 őszén. Kiemelte: a tüntetés napján még védte őt a mentelmi jog, ezért az eljárást vele szemben meg kell szüntetni. Magáról az incidensről úgy vélte: a tüntetés helyszínén kívül történt „egy sajnálatos tettleges becsületsértés”, ám maga Pásztor sem élt magánindítvánnyal, és nonszensz, hogy emiatt közvádas eljárás indult. A jogvédő rámutatott: nem arra hívta fel a tüntetőket, hogy alázzák meg, köpjék le Pásztort, hanem arra, hogy mondják el neki a véleményüket, ami egy közszereplő esetén teljesen természetes kéne hogy legyen.

A büntetőper a harmadrendű vádlott meghallgatásával márciusban folytatódik.

 

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.