Deutsch Tamás újságírók előtt bemutatta az Internetkon.hu oldalnak a gyengénlátók számára akadálymentesített változatát is, és arról beszélt, hogy a kormány mindenki, így a fogyatékossággal élők számára is biztosítani akarja, hogy részt vehessen már a konzultáció előkészítésében, tehát a majdani kérdőíven szereplő kérdések megfogalmazásában is.
Arra hívta fel a figyelmet, a világon most először biztosítják egy társadalmi párbeszéd során, hogy a látás- és hallássérültek számára is elérhető legyen az információ. Abban is első a konzultációs oldal, hogy a siketek és nagyothallók magyar jelnyelven is el tudják juttatni javaslataikat.
A politikus emlékeztetett arra, hogy a nemzeti konzultáció kérdőívének összeállítását a polgárokra bízták, így ők mondhatják meg „milyen legyen, milyen irányt vegyen Magyarország digitális fejlődése, fejlesztése”. Hozzátette, ezekből a javaslatokból állítják majd össze azt a 18-20 kérdést, amely a konzultáció kérdőívén szerepel.
Az Internetkon.hu február 3-ai elindítása óta 37 ezren látogattak el az oldalra, és a számláló aktuális állása szerint 3245 kérdést, javaslatot tettek – ismertette. Jelezte, bár ezek jelentős része trollkodás, 700-nál több kérdést tettek fel azok, akik valóban élni kívántak a javaslattétel lehetőségével. Közölte, a látogatók közül legalább minden ötödik mobiltelefonról nézte meg az oldalt.
Közölte, mostanra az oldalt teljes mértékben akadálymentesé tették a fogyatékossággal élőket segítő szervezetek közreműködésével. Ez azt jelenti, hogy az oldal gyengénlátóknak szóló változata is elérhető. A világhálóról szóló nemzeti konzultációt olyan közpolitikai vállalkozásnak nevezte, amelynek során odafigyelnek arra, hogy a fogyatékossággal élő emberek is „egyenlő jogon, egyenrangú módon” részt vehessenek az előkészítésében és lebonyolításában.
Elmondta, mostantól érhetők el az oldalon azok a videók, amelyeken jelnyelven, továbbá feliratozással is ismertetik a siket és nagyothalló emberekkel a konzultáció célját és azt, hogy miként tehetik fel jelnyelven a kérdésjavaslataikat. Ismertetése szerint a jelnyelven megfogalmazott, videón rögzített felvételeket egy megosztó oldalra kell feltölteni, majd annak a címét kell a konzultáció oldalára bemásolniuk. A jelnyelven feltett kérdéseket a Siketek és Nagyothallók Országos Szövetsége (Sinosz) munkatársai írják le.
Kósa Ádám, a Sinosz elnöke, EP-képviselő a sajtótájékoztatón – jelnyelven – emlékeztetett arra, hogy a 2011-es népszámlálás adatai szerint Magyarországon 10 ezer siket és 70 ezer súlyosan nagyothalló ember él; ők azok, akik számára feliratozással vagy jelnyelven kell biztosítani az információt. Jelezte, az akadálymentessé tett konzultációs oldallal minden igényüket kielégítették. Fontosnak mondta, hogy a kommunikáció kétirányú, tehát visszafelé is akadálymentessé tették. Közölte, az Internetkon.hu az első a világon, amely nemcsak az információt adja át akadálymentesen, hanem információkat is vár a siketektől és nagyothallóktól.
Deutsch Tamás február 3-án jelentette be, hogy az Internetkon.hu oldal elindulásával kezdetét vette a világhálóról szóló nemzeti konzultáció. A miniszteri biztos akkor arról beszélt, hogy az alapvető kérdés az, „milyen lesz a jövő magyar internetje”, ennek megválaszolása pedig nem csupán a szakemberek, a szektorban érintett cégvezetők vagy a politikai döntéshozók kizárólagos feladata. Közölte, március 26-áig minden legalább 14 éves magyar állampolgár tehet fel kérdést az oldalon. A felvetéseket 15-20 pontból álló kérdőívbe rendszerezik, amelyet május eleje és június vége között lehet majd kitölteni.
Orbán Viktor miniszterelnök október 31-én a Kossuth Rádióban jelentette be, hogy január közepén nemzeti konzultációt kell indítani az internetről, benne a szabályozásáról és a pénzügyi kérdésekről. Deutsch Tamás ezután azt mondta, internetszolgáltatók, nagy multicégek, közepes és kisvállalatok, netfelhasználók, szakmai és társadalmi szervezetek, valamint a közélet politikán kívüli szereplőinek bevonásával szeretné megvitatni, milyen kérdésekben kérjék ki az emberek véleményét. Január elején lett a világhálóról szóló nemzeti konzultáció kiemelt médiapartnere a közszolgálati média.
Sajtóhírek szerint egy kormányközeli cég készítette a netkozultáció honlapját, amelynek elindítása szakértők szerint a piaci ár sokszorosába került. A miniszterelnöki megbízottól a Hír TV a sajtótájékoztatón azt szerette volna megtudni, hogy pontosan mennyibe kerül az Internetkon.hu elkészítése és üzemeltetése, és ezt pontosan kinek fizették ki. Deutsch úgy reagált, hogy a honlapon minden ezzel kapcsolatos információ fent van. Nos, valóban így van, íme: a honlappal kapcsolatos tervezési, grafikai kivitelezési, szoftverfejlesztési és karbantartási feladatok elvégzésére 5,8 millió forint értékben a Tigra Kft.-vel, a honlapot kiszolgáló hardverkörnyezet biztosítására, feltelepítésére, szerver biztosítására és üzemeltetésére 6,9 millió forint értékben a Damit Informatika Kft.-vel kötöttek szerződést.