Szigetvári Viktor az érvényes szavazatok több mint 68 százalékával nyerte el a tisztséget. Mandátuma két évre szól.
Az elnöki posztra Szigetvári mellett Pápa Levente, Juhász Péter és Szelényi Zsuzsanna kapott jelölést. Szelényi Zsuzsanna nem indult el a posztért, Juhász Péter pedig még a szavazás előtt visszalépett Szigetvári Viktor javára.
A párt alelnökévé Pápa Leventét és Juhász Pétert választották meg.
A választást követő sajtótájékoztatón Szigetvári Viktor jelentette be, hogy Sértő-Radics István kapta meg az Együtt országos politikai tanácsának elnöki posztját, amelyet korábban Bajnai Gordon töltött be.
Az új elnök úgy fogalmazott: csapatjátékos, csapatban gondolkodik, az Együtt pedig továbbra is közösségként fog működni, mert egy ember nem tudja „rendbe rakni a magyar ellenzék baját”. Az is a céljuk, hogy ők legyenek az az erő, amely „meghatározza a magyar ellenzék megújulását” – fogalmazott Szigetvári Viktor. Szeretnék elérni, hogy egy év múlva mindenki tudja, az Együtt küzd a legkeményebben a korrupció, a szervezett lopás ellen – jelentette ki.
A párt vezetője leszögezte, hogy az Együtt a jövőben szókimondó, realista párt lesz, szakít „nem az elmúlt huszonöt évvel, önmagával”, hanem az elmúlt huszonöt év hibáival és a hazugsággal. Problémának nevezte, hogy bal- és jobboldali pártok, valamint a liberálisok „és mások ámítják az embereket”. Az Együtt viszont „kegyetlen őszinteséggel” fog politizálni a nyomor csökkentéséért, a középosztály felzárkóztatásáért és a költségvetés rendbetételéért – ígérte.
Juhász Péter bejelentette, olyan országos antikorrupciós mozgalmat indít, amely a tervek szerint alkalmas lesz arra, hogy „bázist teremtsen Orbán Viktor rendszerének bemutatására”. Hangsúlyozta, hogy ennek során bármelyik másik párttal és bármely civillel készek együttműködni, s várják a helyi szintű együttműködésre jelentkezőket. Ha a mozgalom sikeres lesz, akkor 2018-ban nem lesz kérdéses, hogyan váltsák le a kormányt – tette hozzá.
Pápa Levente azt mondta, a párt és a múlt évi önkormányzati választás előtt elhunyt Váradi András nevét viselő alapítvány körül felállítandó szakpolitikai műhelyeknek minden magyar állampolgár által vállalható jövőképet kell felrajzolniuk. Hangsúlyozta, hogy a munkaerőpiac, a létbiztonság és a közbiztonság problémáira szeretnének megoldásokat kitalálni.