A miniszternek előzőleg Szél Bernadett LMP-s országgyűlési képviselő tette fel azt az írásbeli kérdést, hogy ki írta alá Kiss miniszteri biztosi kinevezését a nemzetbiztonsági kockázatok ismeretében. A tárcavezető erre azt válaszolta: „Tájékoztatom, hogy Kiss Szilárd sem a Földművelésügyi Minisztériumban, sem pedig a – feladat- és hatáskör szerinti jogelőd – Vidékfejlesztési Minisztériumban nem töltött be miniszteri biztosi pozíciót, így semmilyen formában nem hagyhattam jóvá miniszteri biztosi kinevezését.”
A miniszter válasza azért is furcsa, mert annak idején a távirati iroda is miniszteri biztosként írt Kiss Szilárdról, amit akkor sem a tárca, sem maga az érintett nem helyesbített. Ráadásul múlt héten, miután Kiss Szilárdot letartóztatták, lapunk is kérdéseket tett fel a tárcának, amelyben azt tudakoltuk, hogyan nevezhették ki őt keleti gazdasági kapcsolatokért felelős miniszteri biztossá. A minisztériumi válaszban nem cáfolták, hogy Kiss miniszteri biztos lenne, sőt azt írták: „kinevezése hasznos volt”. Az ellentmondás feloldására tegnap újabb kérdést küldtünk a minisztériumnak, amelyre lapzártánkig nem érkezett válasz.
Ismeretes, a moszkvai nagykövetség mezőgazdasági attaséjaként is tevékenykedő Kiss Szilárdot és két társát vesztegetéssel és hűtlen kezeléssel gyanúsítják a felszámolás alatt álló Orgovány és Vidéke Takarékszövetkezet több száz millió forintos megkárosítása miatt. A gyanú szerint Kiss rávette az ügy egy másik gyanúsítottját, hogy 700 milliós banki tartozását szerezze meg neki áron alul. Kiss azután kerülhetett a földművelésügyi tárcához, hogy az Alkotmányvédelmi Hivatal nemzetbiztonsági átvilágítása kockázatokat tárt fel személye kapcsán.