Brókerbotrány: meghosszabbították a letartóztatásokat

A Quaestor-ügy gyanúsítottjainak előzetes letartóztatása is jogerőre emelkedett.

HZS
2015. 04. 13. 20:40
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A Buda-Cash Brókerház vezérigazgatójának és két vezérigazgató-helyettesének a letartóztatásáról a bíróság március 11-én döntött. A Nemzeti Nyomozó Iroda gyanúja szerint a brókerek négy bankot és rajtuk keresztül kisbefektetők ezreit károsítottak meg, összesen 62 milliárd forinttal – hangzott el a Híradóban.

Bagoly Bettina, a Fővárosi Főügyészség szóvivője elmondta: a nyomozási bíró a Fővárosi Főügyészség indítványát megalapozottnak találta és annak megfelelően mindhárom gyanúsított előzetes letartóztatását további három hónappal, július 11-ig meghosszabbította. Az indokolás szerint a kényszerintézkedés feltételei változatlanul fennállnak.

A döntést a bíróság többek között azzal indokolta, hogy a brókerek négymilliárd forintot akartak átmenteni offshore cégekbe, amikor megtudták, hogy a Magyar Nemzeti Bank piacfelügyeleti eljárást indít a Buda-Cashnél. Ez a pénz a bíróság megfogalmazása szerint megfelelő anyagi hátteret jelentene számukra, ha – szabadlábra kerülésük esetén – külföldre akarnának szökni.

A Buda-Cash vezetői mellett a bíróság a Hungária Értékpapír Zrt. sikkasztással gyanúsított két tulajdonosa és fiókvezetője előzetes letartóztatását is meghosszabbította. Koszta János, a Budapest Környéki Törvényszék szóvivője a Híradónak azt mondta: a bíróság tulajdonképpen változatlan indokokkal tartotta fenn a március 8-án elrendelt kényszerintézkedést. Ezek a szökés, elrejtőzés veszélye voltak, illetve a bűnismétlés veszélyét is kiemelte a bíróság. Emellett pedig az, hogy a terheltek megpróbálhatják meghiúsítani a büntetőeljárás sikerét. Éppen emiatt a bíróság július 8-ig meghosszabbította az előzetes letartóztatásukat – fogalmazott.

A Híradó értesülése szerint a Fővárosi Törvényszék Tarsoly Csaba és két társa előzetes letartóztatását elrendelő, március 29-én született elsőfokú végzést is helyben hagyta. Az indoklás szerint a Fővárosi Főügyészség megalapozottan indítványozta, a Budai Központi Kerületi Bíróság pedig megalapozottan rendelte el a Quaestor-ügy három gyanúsítottjának letartóztatását, ami így jogerőssé vált.

A QuaesTour Utazási Irodának két csoportja tartózkodik még külföldön, Peruban és Dubajban – mondta el a Quaestor-csoporthoz tartozó utazási iroda turisztikai igazgatója a Turizmusonline.hu szakportálnak.

 

A portálon hétfőn megjelent cikkben Végh Balázs kiemelte: az iroda mindaddig folytatja működését, amíg vannak saját szervezésű foglalásai. A turisztikai igazgató megerősítette a portál értesüléseit, hogy március 31-ével az utazási iroda felmondott a dolgozók túlnyomó többségének, több mint 50 alkalmazottnak, de a folyamatban lévő ügyekkel foglalkozó munkatársak még ott dolgoznak.

 

A QuaesTour március 26-án jelentette be, hogy nem folytatja tovább működését, nem fogad el utazásra szóló, új megrendelést, és megkezdte az ügyletek lezárását, csődöt azonban nem jelent a társaság. Közölte azt is, hogy az érvényes foglalással rendelkezők továbbra is igénybe tudják venni a megrendelt szolgáltatásokat. Az utazási iroda a Quaestor-csoportot érintő események kedvezőtlen hatásával magyarázta a döntését.

 

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.