A Magyar Nemzeti Bank (MNB) felügyelőbizottsági tagjait a parlament választja meg, mandátumuk az új Országgyűlés felállásáig tart. 2010-ben a pártok jelölése alapján a tagok Madarász László (Fidesz-jelölt), Szényei Gábor András (KDNP-jelölt), Katona Tamás (MSZP-jelölt), Róna Péter (LMP-jelölt) és Varga István (Jobbik-jelölt) voltak. Mandátumuk az új Országgyűlés felállásáig, azaz május 6-ig tartott.
A leköszönő felügyelőbizottsági tagok többségének az MNB azonban májusban és júniusban is utalt havi tiszteletdíjat. Később a bank viszont észbe kapott, és két hónapnyi összeget visszakövetelt tőlük – a júniusit teljes egészében, a májusit időarányosan. A tagok többsége eleget tett az MNB felszólításának, Róna Péter és Varga István azonban a májusi tételt nem utalta vissza, mert a felügyelőbizottság az előző hónapokhoz hasonlóan májusban is elvégezte a munkáját. A bank ezért Róna ellen jogalap nélküli kifizetés címen pert indított.
A Kaposvári Törvényszék erre a vitára tett pontot, amelyben jogerősen Róna Péternek adott igazat. Eszerint a tagoknak jogosan járt a májusi tiszteletdíj, azt jogtalanul kérte vissza az MNB. A bíró azzal indokolta az ítéletet, hogy a felügyelőbizottságnak havonta egy alkalommal kellett összeülnie, ami azonban nem egyetlen napi munkát jelent. Májusban az ülés megtörtént, az elvégzett munka színvonalát pedig nem kifogásolták.
Varga István esetében egy kicsit más a helyzet az elszámolással. Mivel nem reagált az MNB fizetési felszólítására, amelyben az visszakövetelte a májusi tiszteletdíját, ezért annak részleteit a mai napig vonják a nyugdíjából. Időközben viszont pert indított az MNB eljárásával szemben, ügyében azonban nem tűztek ki tárgyalási napot.
Katona Tamás meglepődve értesült a kaposvári bíróság ítéletéről. Mint mondta, bár eszerint jogosan járt volna neki is a májusi tiszteletdíj, mégis úgy döntött, nem fordul bírósághoz. Madarász László is lapunktól értesült az ítéletről, amelyhez annyit fűzött hozzá vidáman, hogy az ítélet alapján akkor mindenki megkapja a jogos tiszteletdíját.