– A Troll Demokrácia egy Kétfarkú Kutya Párt-szerű vicc?
– Semmiképpen nem az. Véresen komoly, azt leszámítva, hogy szeretünk poénkodni, ironizálni, görbe tükröt tartani a rendszernek meg a többi pártnak. Önmagunkat teljes mértékben komolyan vesszük. A párt nevében található troll szó sem ránk vonatkozik, a rendszerben lévő pártok azok, amelyek hülyére veszik a rendszert és az embereket. A Kétfarkú egyébként szerintem lejáratta magát; elvileg egy viccpárt, de onnantól, hogy komolyan veszi magát, önmegsemmisítő üzemmódba vált. Most már ők is részt vesznek „a játszmában”, a pártkatonáskodásban és az ország kettéosztásában.
– Miért kellett emiatt pártot alapítani?
– Politikailag tájékozatlanabb koromban volt egy olyan elgondolásom, hogy akik nem vesznek részt a demokráciában, az egy ilyen butább réteg, akiknek semmi alapjuk sincs, hogy a rendszert kritizálják. Ez a gondolkodás az évek során kicsit megváltozott bennem. Úgy látom, ez fordítva van, rengeteg politikailag tájékozott és értelmes ember van a nem szavazó vagy kisebbik rosszra szavazó emberek között, akik nem akarnak demokratikus bábszínházat. Akkor lenne igazságos a rendszer, ha a szavazólapon lenne egy olyan rubrika, hogy „egyik sem”. Eredetileg a Troll Demokráciát egy gőzleeresztésnek szántuk. Párt úgy lett, hogy azon vettük magunkat észre, igazából minden pártot egyformán ekézünk; s mivel rengeteg, a pártja után vakon menő pártkatona van, akik szívesen jelentgetnek fel a Facebookon tartalmakat, így, ha már úgyis politikával foglalkozunk, miért ne hitelesíthetnénk magunkat pártként?! Azt már nem lehet csak úgy törölni, és adott esetben még szókimondóbban tudunk fogalmazni.
– Ön „takonnyal teli medenceként” írja le azt a világot, amibe most pártként fejest ugranak
– Adott egy politikai játéktér. Ha ebbe akármilyen, tisztának látszó, új pártmozgalom beszáll, mire odáig eljuthatna, hogy változást érjen el, már átalakul minden tekintetben, és egy lesz a sok közül. A takonnyal teli medence lételeme lesz, és nem lesz érdeke ebből kimászni. Csak úgy lehet szerintem politizálásba kezdeni, hogy mi ebbe nem ugrunk bele. Nem leszünk a klasszikus értelemben vett párt. Nem célunk a hatalomszerzés. A rendszerváltás az igen.