Bálint András, az intézmény orvosigazgató-helyettese az MTI-nek szerdán a kórházban nyilatkozva elmondta, a sajtóban számos ellentmondásos és téves információ jelent meg a távozások nagyságrendjét és következményeit illetően.
„A lezajlott távozások ellenére a betegellátás biztonsága nem kérdőjeleződött meg” – fogalmazott. Hozzátette: ezt egyrészt az intézményben dolgozó orvosok pluszmunkájával, illetve külsős szakorvosok segítségével oldották meg. Bálint András leszögezte: műtétek nem maradtak el, az intézményi várólista sem nőtt a távozások miatt.
Az orvosigazgató-helyettes jelezte, egyik esetben sem a kórház kezdeményezte a munkaviszony megszüntetését. Bálint András elmondta, a kórház aneszteziológiai és intenzív terápiás osztályát vezető főorvos november 1-jén távozott „kikéréssel, áthelyezéssel”, ezt követően az osztály dolgozói közül ketten áthelyezéssel, négyen felmondással távoztak.
Novák Éva, az aneszteziológiai és intenzív terápiás osztály megbízott főorvosa azt mondta, a betegek minden körülmények között elvárják, hogy megfelelő ellátást kapjanak. Hozzátette: a felmondásokkal a maradó orvosoknak „feszesebb a munkatempója”, a műtétek száma és az adminisztráció sem lett kevesebb, de „ebben a nehezített helyzetben is minden kolléga teljes odaadással végzi a munkáját”.
Bánsághi Zoltán, a radiológiai osztály vezető főorvosa – aki a távozó orvosok egyike – az MTI-nek elmondta, az elmúlt napokban a kórház vezetésével közösen azon dolgoztak, hogy távozásával ne sérüljön a betegellátás az intervenciós radiológia területén. Mint mondta, az a megállapodás született, hogy heti rendszerességgel visszajár a Szent Imre Kórházba, és részt vesz az onkológiai és érsebészeti team-megbeszéléseken és a betegellátásban is.
Beszámolt arról is, hogy a kórház uniós pályázati forrásból lecserélheti képalkotó berendezéseinek egy részét, 600-800 millió forint értékben.
Futó Barnabás, a kórház jogi képviseletével megbízott ügyvéd az MTI-nek elmondta, a sajtóban rendkívül sértő megnyilvánulások jelentek meg, „egyes médiumok két érintett fals információit adták le minden kontroll és a kórház megkérdezése nélkül”. Ezt azt jelenti – folytatta –, hogy ezzel megsértették a kórház jó hírnevét, ezért személyiségi jogi pereket indítanak, amelyekben jelentős sérelemdíj megállapítását fogják kérni.