A támogatók között budapesti, siófoki, nyíregyházi, egri, gödöllői, szegedi, békéscsabai, szolnoki, pécsi, kecskeméti oktatási intézmények is találhatók a Tanítanék.com adatbázisa alapján. A budapesti Szilágyi Erzsébet Gimnázium tanárai azt írják, valóban országos probléma, hogy az oktatásirányítás az iskolákat érdemi tevékenységük helyett irreálisra duzzasztott adminisztrációra kényszeríti és látszattevékenységekkel terheli. Hozzáteszik, bíznak benne, hogy a megmozdulás hatására az oktatásirányítás végre komolyan veszi a vészjelzéseket.
A Teleki Blanka Gimnázium aláírói köszönetet mondtak a Herman Ottó Gimnáziumnak, hogy megtörték a tanártársadalmat nyomasztó csendet. Továbbá azt írják, tiltakoznak a oktatási rendszer „diktatórikus és egész pályás letámadása ellen”.
A tantestületeket, egyesületeken és hálózatokon kívül több mint 5200 magánszemély is támogatásáról biztosította a miskolci iskolát.
Ismert, január elején jelent meg az a nyílt levél, melyben a Herman Ottó Gimnázium pedagógusai érdemi intézkedést követelnek a kormányzattól a közoktatás mindennapi problémáit orvosolandó. „A közoktatás rendszere nagyon összetett rendszer, amibe folyamatosan belenyúlnak kisebb-nagyobb változtatásokkal, és ezek, mint a rossz fogaskerekek, összeakadnak, és egyszerűen úgy érezzük, hogy a rendszer most már működésképtelen” – nyilatkozta a Hír TV-nek Pilz Olivér, az iskola közalkalmazotti tanácsának elnöke január 7-én.
A Miniszterelnökséget vezető Lázár János a csütörtöki kormányinfón elmondta, az emberi erőforrások minisztere bürokráciacsökkentő intézkedések előkészítésén dolgozik, az oktatás színvonalának hanyatlásáért ugyanakkor – részben legalábbis – a pedagógusokat tette felelőssé.