Felülvizsgálati kérelmet nyújtott be a Kúriához a jogerősen 4 év 6 hónap letöltendő börtönbüntetésre ítélt Kiss Ernő nyugalmazott dandártábornok. Kiss Ernőt vesztegetést állítva elkövetett befolyással üzérkedéssel vádolták, első fokon 3 év börtönbüntetést kapott a Fővárosi Törvényszéken, ezt súlyosbította másodfokon a Fővárosi Ítélőtábla.
A jogerős ítélet szerint Kiss Ernő közvetítőként tüntette fel magát egy olyan ügyben, amelyben pénzt kértek Kocsis Istvántól, a Magyar Villamos Művek volt vezérigazgatójától, hogy az ellene indult büntetőeljárás számára kedvező fordulatot vegyen. A vesztegetési pénz részeként 2011-ben Kiss az otthonában 120 ezer eurót vett át Szász Andrástól, Kocsis István volt főtanácsadójától, aki szintén gyanúsított a Kocsis ellen indult büntetőeljárásban. A vád szerint a perben nem szereplő, Szabó nevű ember 6 millió eurót követelt a büntetőeljárás megszüntetéséért. Kocsis 2011. december 21-én tett feljelentést zsarolás miatt, miután az ügyében nem történt semmi. (Kocsist kétmilliárd forint kárt okozó hűtlen kezelés vádjával tavaly bíróság elé állították, ahol – nem jogerősen – felmentették, Szász András 2 év felfüggesztett börtönbüntetést kapott.) A per idején elhangzott: Kiss Ernő mondta azt, ahhoz, hogy Kocsisék büntetőügye kedvezően záruljon számukra, Polt Péter legfőbb ügyészt és Pintér Sándor belügyminisztert kell megvesztegetni. Állítólag ez hallható a Nemzeti Védelmi Szolgálat által titokban rögzített egyik beszélgetésében, ám ezt a bíróságon nem játszották le, bár bizonyítékként kezelték. Molnár Csaba, Kiss védője szerint törvénytelenek voltak a lehallgatások, így nem is használhatták volna fel őket. Kiss az eljárásban végig azt hangoztatta, hogy ő nem követett el bűncselekményt. Mint ahogy a Szásztól kapott 120 ezer euróra is magyarázatot adott: ő írta Kocsis és Szász vádlotti vallomásait, és segítette az ügyvédeik munkáját, amiért 300 ezer euróban állapodtak meg.
Úgy tudjuk, a rendőr tábornok és ügyvédje, Molnár Csaba felmentést kér a harmadfokon eljáró Kúriától, vagy pedig az elsőfokú tárgyalás újraindítását, mivel álláspontjuk szerint egy sor, a vádlott mellett szóló kérdés nem lett tisztázva, a tanúk, a sértettek folyamatos ellentmondásba kerültek még önmagukkal is a perek során. A Kúria napokon belül dönt, hogy befogadja-e Kiss Ernő felülvizsgálati kérelmét; ha igen, akkor megvizsgálják a beadvány tartalmát, és döntést hoznak arról, helyt adnak-e a kérelmüknek, felmentik Kiss Ernőt, vagy elrendelik a tárgyalás első fokon való újrakezdését.