Átírja a történelmet Orbán az erkélyével?

Nekiálltak a Várban a Karmelita kolostor átalakításának.

MNO
2016. 04. 21. 14:20
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Egy Építészfórum szúrta ki, hogy ennek érdekében hét ablakot már ki is bontottak.

L. Simon László államtitkár korábban azt nyilatkozta: luxus az, hogy a Vár legszebb panorámával rendelkező épületében a Várgondnokság Kft. technikai személyzete üljön – idézi fel a 444.hu.

Ugyanakkor mindeddig azt hangoztatták, hogy mindent a Hauszmann Alajos idején érvényes állapotnak megfelelően akarnak átalakítani. Maga Orbán Viktor is megfogalmazta pár hete Tatabányán, hogy mi a kormány alapvetése történelmi épületek felújításánál: minden legyen úgy, ahogy régen volt. Ehhez képest egy soha nem létezett erkély újdonságot jelentene az épületen – teszi hozzá a portál. Mivel a Karmelita kolostor is része a világörökséggé nyilvánított Duna-partnak, bármely változtatás esetén egyeztetni kell az UNESCO-val.

Kérdéseinket a témában elküldtük a Miniszterelnökségnek. Arra voltunk kíváncsiak, hogy megtörtént-e az egyeztetés, valóban erkély épül-e, és amennyiben igen, erre miért van szükség.

„A Karmelita kolostor első emeletén, a Duna felőli oldalon helyezkednek el az állami protokoll fogadóterei, ezért előtte ugyancsak majd protokoll funkciójú terasz kerül kialakításra” – válaszolták, hozzátéve: a Karmelita kolostorral kapcsolatos beruházások minden építési és engedélyeztetési feltételnek megfelelnek.

Ismert, 2014 júniusában jelentették be, hogy a budai Várban lévő Karmelita kolostorból a Millenárisra költöztetik a Nemzeti Táncszínházat, mivel az épületet a Miniszterelnökség foglalja el – ezzel kapcsolatban Ertl Péter, a Nemzeti Táncszínház igazgatója adott interjút nekünk.

 

Mint megírtuk, a kormány a hírek szerint a nyár elejéig felszámolja a közel 145 éves intézményes magyar műemlékvédelmet: megszűnik az épített örökség megóvásáért eddig felelős Forster-központ, maradéka pedig beolvad a Miniszterelnökségbe. A hazai örökségvédelem, bár 2010 előtt viszonylag erős érdekérvényesítő képességgel rendelkezett, korábban is könnyen kijátszható volt. A Fidesz 2010-es hatalomra jutása óta viszont a helyzet drámaian romlott.

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.