A párt szóvivője közleményében azt kifogásolta, hogy – véleménye szerint – a VIII. kerületi jegyző nem bizonyította hitelesen, hogy a Bont-Tör Zrt. és a Városliget Zrt. az ingatlan jogszerű birtokosai. Tordai Bence szerint a birtokvédelemről döntő hatóság nem vizsgálta, hogy a két cég valóban birtoklási helyzetben van-e, és ha birtokosok is, jogszerűen birtokolják-e az ingatlant. A politikus hozzátette, hogy ezen felül a kézbesítés sem a kormányrendeletben előírtaknak megfelelően történt, a ligetvédők ugyanis nem kapták meg időben a birtokvédelmi határozatot, és vagyontárgyaikat sem hozhatták ki a területről.
A Párbeszéd Magyarországért szerint a bíróságnak fel kell függesztenie a birtokvédelmi határozatot addig, amíg a józsefvárosi jegyző és helyettese minden kérdésre nem felel, és nem támasztja alá bizonyítékokkal a határozat jogszerűségét – szögezte le Tordai Bence.
A józsefvárosi önkormányzat hétfőn azt közölte, hogy a Városliget meghatározott területének birtokvédelmére vonatkozó jegyzői határozat jogszerű, de aki azt sérelmesnek tartja, a bíróságtól kérheti megváltoztatását. A Danada-Rimán Edina jegyző által jegyzett, az MTI-nek küldött közleményben az is olvasható, hogy a határozat csak a Városliget Zrt. és a bontást végző cég birtokát képező területen birtokháborító magatartást tanúsító emberekre vonatkoztatható.
Kedden egyébként folytatódott a másfél-két hete elkezdődött állóháború a Városliget területén. A Hír TV tudósítójának beszámolója szerint a ligetvédők egy barikádszerűséggel eltorlaszolták a biztonsági cég által menekülési útvonalnak tekintett területet, emiatt a rendőrséget is ki kellett hívni.
Konfliktus áll fenn a Kertem szórakozóhely kiürítésével kapcsolatban is: a ligetvédők azt állítják, hogy több értéküket, személyes tárgyaikat is tönkretették a biztonsági cég munkatársai, illetve a bontást végző szakemberek. A rendőrség ezzel kapcsolatban is megkezdte az intézkedést. A biztonsági cég továbbá azt kérte a hatóságoktól, hogy bontási terület határát tolja ki.
Elszállították a Közlekedési Múzeum tetejéről kedden a 2004 óta ott álló Antonov An-2-es repülőgépet a Liget Budapest Projekt keretében zajló rekonstrukciós munkálatok során.
A beruházó Városliget Zrt. által az MTI-hez eljuttatott közlemény emlékeztet arra, hogy az épület elől nemrég szállították el a legendás első 424-es gőzmozdonyt, kedden reggel pedig műtárgyvédelemi és muzeológus szakemberek jelenlétében leemelték, majd elszállították az átépítés előtt álló múzeum tetejéről az An-2-est is.
A repülőgépet még 2004 tavaszán helyezték el a városligeti épület tetején. A műtárgy eredetileg a 2003-ban megrendezett, 100 éves a magyar motoros repülés című időszaki kiállításra érkezett. Ezt az An-2-est három másik Antonov darabjaiból állították össze. A légi közlekedésben ilyen összeállításban természetesen soha nem vett részt, a lajstromjel helyére ezért a Közlekedési Múzeum felirat került – idézik fel.
A Városliget Zrt. hangsúlyozta: a Közlekedési Múzeum kívül-belül, alapjaiban születik újjá a Liget Budapest Projektnek köszönhetően. Az eddiginél kétszer nagyobb kiállítótér jön létre, amely lehetőséget ad egy interaktív, digitális technológiákkal a közlekedés múltját és jövőjét bemutató új Közlekedési Múzeum létrehozására.
A régi épület mára minden részletében elavult, sem kiállítótere, sem épülettechnológiája nem tette alkalmassá, hogy otthont adjon egy korszerű közlekedéstörténeti kiállításnak – közölte a zrt.
A beruházó szerint a múzeum épületét az intézmény alapításakor, 1899-ben megvalósult pompájában állítják helyre, így megidézve a II. világháború rombolása előtt a Városligetben állt építményt. A múzeumon belül ugyanakkor kortárs belsőépítészeti megoldásokkal új kiállítás-, kilátó és közösségi tér jön létre.