Gépkarabéllyal támadt a rendőrökre a bőnyi lövöldöző

A 76 éves elkövetőt megműtötték a győri kórházban, a lelőtt rendőrt hősi halottá nyilvánították.

MNO
2016. 10. 26. 7:48
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Gépkarabéllyal adott le öt-hat lövést Bőnyben egy idős férfi szerda reggel, és megölt egy rendőrt – jelentette be a Központi Nyomozó Főügyészség vezetője győri sajtótájékoztatóján. Keresztes Imre hangsúlyozta: a fejsérülést szenvedett rendőr életét semmilyen módon nem lehetett volna megmenteni.

A 46 éves Pálvölgyi Péter rendőrőrnagyot lőtték le, aki nem megyei rendőr volt, hanem a Nemzeti Nyomozó Iroda tagjaként vett részt az akcióban. A meghalt rendőrt alezredessé léptették elő és hősi halottá nyilvánították. Papp Károly országos rendőrfőkapitány azt mondta, a 46 éves férfi huszonöt éve szolgált a rendőrség kötelékében, és kiváló embert, kitűnő kollégát ismertek meg benne.

Az országos rendőrfőkapitány Pintér Sándor belügyminiszter és a rendőrség nevében részvétet nyilvánított a családtagoknak.

Keresztes Imre a Nyomozó Főügyészség vezetője elmondta, hogy hivatalos személy sérelmére elkövetett, több ember életét veszélyeztető emberölés és lőfegyverrel visszaélés bűntette miatt rendeltek el nyomozást, és a megalapozott gyanút még ma közlik az idős férfivel.

Hajdú János a Terrorelhárítási Központ (TEK) főigazgatója elmondta: nyolc óra után néhány perccel érkezett a TEK központi ügyeletére bejelentés sérült rendőrökről és tűzharcról, és a győri egység fél kilenc után nem sokkal érkezett a bőnyi címre.

Bejutottak a házba, de az elkövető bezárkózott, és azzal fenyegetőzött, hogy megöli, aki a közelébe merészkedik – folytatta a főigazgató. Közben elkezdtek tárgyalni vele, és akkor észlelték, hogy a lövöldöző is megsérült, egy golyó a testén eltalálta. Az idős férfi állapota romlott, így fegyverhasználat nélkül sikerült elfogni őt, majd miután a TEK sürgősségi orvosai a helyszínen stabilizálták állapotát, átadták a mentőknek, akik kórházba vitték – ismertette Hajdu János.

A sajtótájékoztatón nem lehetett kérdéseket feltenni.

A győri Petz Aladár Megyei Oktató Kórház orvosigazgatója, Oláh Attila korábban azt közölte, hogy elkövetőt kórházba vitték, most műtik. A Kisalföld úgy tudja, hogy a golyó nem ért létfontosságú szervet, így jó eséllyel túléli a lövést.

A Kisalföld információi szerint lakossági bejelentés alapján tartottak házkutatást a 76 éves férfinál – korábbi értesülések arról szóltak, hogy 74 éves a férfi -, aki amikor megjelentek a rendőrök, elkezdett lövöldözni.

A férfinél azért akartak házkutatást tartani, mert illegálisan éles lőfegyvereket tartott otthonában. A rendőrök jelenleg is a férfi házában vannak, ahol a Kisalföld információi szerint ott voltak Gy. I. családtagjai is. Munkatársunk látott egy háztól távozó rendőrautót, amiben egy idős nő ült, azt viszont nem tudni, hogy a nő a feltételezett tettes felesége volt-e.

Helyszínen tartózkodó tudósítónk jelentése szerint lassan véget ér az utcai helyszínelés, a ház előtti útszakasz és a polgármesteri hivatal környéke azonban továbbra is le van zárva. Nem sokkal korábban a rendőrt szállító halottaskocsi elhagyta a helyszínt és egyre kevesebb a rendőr is az utcákon.

A feltételezett tettesnek Bőnytől nagyjából 5 kilométerre volt egy telke, tudósítónk szerint a helyszínen fegyveres rendőrök haladnak az épület felé. Bár biztosat nem tudni, de feltehetően már senki sincs a házban, valószínűleg csak elővigyázatosságból közelítik meg a házat lépésről lépésre – jelentette munkatársunk.

A reggeli lövöldözés idején több tucat rendőr és a Terrorelhárítási Központ (TEK) munkatársai körbe vettek egy családi házat. A rendőrök közül többen golyóálló mellényt viseltek, és mesterlövészek is készültségben voltak.

Tűzszerészek is voltak a helyszínen, mert a vélt lövöldöző fegyvereket tartott otthon. A feltételezett elkövetőről úgy tudni, néhány éve elvesztette a fiát, a tragédia után teljesen bezárkózott.

A Kisalföld szerint a ház, ahol az eset történt a Magyar Nemzeti Arcvonal tevékenységéhez köthető. A Nemzeti Arcvonalról 2009-ben írtak cikket, mert állítólag német neonácik fegyveres kiképzése folyt a bőny-szőlőhegyi táborban. A feltételezett elkövetőről és szervezetéről szóló cikkünket itt olvashatja.

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.