Sebestyén Balázs: Ezek a rádióadók bűnben fogantak

A csütörtökön megjelenő hetilapok tartalmából válogattunk.

MNO
2016. 11. 24. 7:24
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Hosszas interjút közölt Sebestyén Balázzsal a Class FM rolólehúzásáról a csütörtöki 168 Óra.

A műsorvezető szerint felkészültek arra, hogy nem hosszabbítják meg a frekvenciaengedélyüket, mert mint mondja, „A média hatalmi ág, mindig is átitatta a politika. Ezzel nem lehet mit kezdeni.” Sebestyén szerint az ország a sötét középkorba zuhan vissza. Ahelyett, hogy egyre több orgánum működne, szűkül a piac. Szerinte most azt kell eldönteniük, a jövőben mivel tudnak azonosulni, és mivel nem.

A jövővel kapcsolatban leszögezte, hogy a közmédiában semmilyen formában nem lenne hajlandó dolgozni, de beismerte, hogy valóban tárgyal Andy Vajna Rádió 1-ével, de azt mondta, ezenkívül más opciói is vannak.

Klaus Mangold, a paksi bővítésért felelős, ahogy Lázár János fogalmazott, Magyarország szerződéses tanácsadójáról – írt portrét a Heti Válasz. Mint kiderül, a svájci fogadós-üzletember 1993-ban találkozott először Vlagyimir Putyin orosz államfővel, akkor amikor ő még a Quelle nevű csomagküldő céget vezette, Putyin pedig Szentpéterváron politizált.

Miután nyugdíjba ment, 2000-től tíz éven át volt a Német Gazdaság Keleti Bizottsága nevű grémium elnöke, amelyben azok a német vállalatok gyülekeztek, amelyeknek komoly pozícióik vannak a szovjet utódállamokban. „A kapcsolataim a tudásom” – mondja Mangold, akinek „mellékesként” a világ legnagyobb utazási irodájában, a TUI-nál, az Alstromnál és a Continental gumiabroncsnál is volt már érdekeltsége. Ő a Rotschild bankház egyik németországi vezetője is, ami azért is érdekes, mert a magyar kormány éppen egy rotschildos tanácsadó cégtől rendelt meg egy tanulmányt, amely bizonyítja, hogy a paksi bővítés kiváló elképzelés.

A teljes portrét a Heti Válaszban olvashatja.

A csütörtöki Magyar Narancs a Quaestor-ügy elsőrendű vádlottjával, Tarsoly Csabával közöl interjút, aki először szólal meg letartóztatása óta. Mint írják, a beszélgetés során szóba került a Csepel-sziget északi csúcsára megálmodott új városrész, a Duna City is.

A soroksári Duna-ág mentén mintegy 33 hektáron 500 000 négyzetméter alapterületű ingatlanfejlesztés volt tervben. „Ezzel kapcsolatban jött egy kérés, hogy nincs Budapesten normális konferencia-központ. Ezért mi a Duna Citybe terveztünk egy 10 ezer fős központot szállodával, a Finta Építész Stúdió segítségével. Ez a beruházás a bíróság által kirendelt szakértő szerint is egy 300 milliárd forintos projekt lett volna” – mondta el a lapnak Tarsoly. Kormányzati segítséget is kapott a megvalósításhoz: állítása szerint egyenesen Szijjártó Péter Külgazdasági és Külügyminisztériuma hajtott fel egy befektetőt a Quaestornak, hogy végre beindulhasson a projekt.

További részleteket korábbi cikkünkben, ide kattintva talál.

Év végére mintegy ötvenmilliárd forinttal apadhat a jegybanki alapítványok kötvényállománya – írja a Figyelő csütörtöki száma.

Fekete Zoltán, az alapítványok által létrehozott Optima Befektetési Zrt. vezérigazgatója a lapnak elmondta, hogy jelentős tranzakció már nem várható az idén. Ez egyben azt is jelenti, hogy az év végi záró állampapír-állomány 150 milliárd forint lehet. Ez korábban meghaladta a 200 milliárdot. Az Európai Központi Bank vizsgálata miatt elkezdték leépíteni a náluk lévő kötvényeket és egyre inkább az ingatlanpiac felé fordulnak.

De miért éppen Zug? címmel részletes cikket közöl a Figyelő arról a svájci városról, ahol az elmúlt hetekben, Rogán Antallal való kapcsolatáról közismertté vált Kertész Balázsnak hivatalos lakcíme van. Az írás szerint kevés olyan kisváros van a világon, amely olyan közismert lenne sztársportolók vagy neves energiakereskedők – azaz vagyonosok – körében, mint Zug. Hivatalosan a Forma–1-es pilóta, Kimi Raikkönen és a teniszcsillag Boris Becker is itt él. A svájci adóparadicsomban több tízezer nemzetközi cégcsoport bejegyzett központja is megtalálható, a BP és a Shell mellett a magyar EMFESZ és a MET energiakereskedő csoport is.

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.