Rendkívüli szenátusi ülést hívtak össze Veszprémben december 22-ére az egyetem vezetői, miután megismerték a kormánynak az agár-felsőoktatás átalakítására vonatkozó terveit. A Magyar Idők egy nappal később számolt be arról, hogy a kabinet tervei között egy központi agráregyetem létrehozása szerepel. A veszprémi Pannon Egyetem vezetését azonban ennél jobban érdekelték az Emberi Erőforrások Minisztériuma által jegyzett stratégia őket érintő részletei.
A tervezet szerint ugyanis Európa egyik legrégibb mezőgazdasági felsőoktatási intézménye, az 1797-től működő keszthelyi Georgikon – mai nevén a Pannon Egyetem Georgikon Kara – elveszítheti önállóságát, és a gödöllői Szent István Egyetem „telephelyeként” működhet tovább. A stratégia magállapításai szerint a felvételi létszámok romlanak, a képzőhely iránti kereslet csökken, a képzőhely fenntartása, fejlesztése „nem biztosított”, a kar működésének bekapcsolása a nemzetközi vérkeringésbe szintén nem látszik lehetségesnek. Úgy tudjuk, január 6-án Palkovics László felsőoktatási államtitkár már személyesen tárgyalna a Pannon Egyetem és a Georgikon vezetőivel az intézmény sorsáról.
Nem csak Keszthelyen és Veszprémben aggódhatnak, a jelek szerint a kormány kemény kézzel nyúlna az agrár-felsőoktatás átalakításához. Bár a stratégia 16. oldalán egyebek között az olvasható, hogy a finanszírozási rendszer átalakításának alapelvei közé tartozik a fejlesztési források megoszlásának kiegyenlítése a régiók között, illetve a célzott EU-támogatások „egyensúlytalanságának kiegyenlítése”, alig egy oldallal később már a „koncentrált kapacitásokat kiszolgálni képes infrastruktúra” létrehozásáról írnak.
A 23. oldalon pedig már az intézményi átalakításokról olvashatunk, ahol egyértelműen a koncentrációt jelölik meg célként, és azt írják, „szükség van egy a képzési terület egészét lefedő, kutatásokat összehangoló, nemzetközileg versenyképes agráregyetemre”, erre pedig a stratégia szerint egyedül a Szent István Egyetem alkalmas – illetve egy teljesen újonnan létrehozandó Agrártudományi Egyetem. Kissé talányos, hogy a stratégia ezek után kimondja, hogy a hazai agrár-felsőoktatás átalakítását a Szent István Egyetem fejlesztése alapozza meg, így mindent ehhez kell igazítani, de az egyes intézmények önállóságának megtartása mellett.