Egyre több konzervatív szimpatizánsa van a Momentumnak

Fekete-Győr András szerint a kormány propagandagépezete csak később pörög fel igazán.

MN
2017. 05. 11. 8:28
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

„Véget kell vetni annak, hogy ez egy következmények nélküli ország. Erre számítsanak a rabló, korrupt politikusok. Utánuk fogunk menni” – jelentette ki a Magyar Narancs csütörtöki számában olvasható interjúban Fekete-Győr András.

A Momentum Mozgalom elnöke a Fidesz körüli korrupciógyanús ügyekről elmondta: azokat majd a kormányra kerülésük után felállított pártfüggetlen nyomozó és bűnüldöző szervek és az ügyészség fogja kivizsgálni. Szerinte nagyon sok politikus már nem lenne szabadlábon, ha ezek az intézmények elvégeznék a dolgukat.

Fekete-Győr arról is beszélt, hogy a titkosszolgálatok valószínűleg megfigyelik őket. Úgy vélte, ez is része a félelem rendszerének, amit meg akarnak változtatni. A Momentum elnöke azt is elmondta, hogy tudták előre, hogy támadni fogja őket a kormány propagandagépezete, ezzel együtt vágtak bele a politikába. Őt személy szerint még nem nagyon vették elő, az a feltételezése, hogy még kivárnak, és később pörög majd fel a propagandagépezet, ha úgy gondolják, hogy nagyobb károkat tudnak okozni. De a múltjukban nincs semmi, amit ellenük lehetne fordítani – tette hozzá.

Az interjúból kiderült, hogy a Momentumnak jelenleg 370-400 tagja van, és folyamatban van további ezer tag felvétele, a jelentkezők többsége korábban nem foglalkozott tudatosan a politikával, most viszont Fekete-Győr András szerint úgy érzik, hogy eljött a tettek ideje. Mint mondta, sok volt Fidesz-szavazó is csatlakozik a párttá alakuló szervezethez, így már nem egygenerációs mozgalomról van szó, hiszen a korábbi 25 éves átlagkor mára 35 lett. Fekete-Győr sikerként értékelte, hogy száz alapszervezet van megalakulóban, a legkisebb falvaktól kezdve egészen Brüsszelig, sok helyen jelen vannak. Egyre több konzervatív, akár véleményformáló is szimpatizál a Momentummal, a tüntetésükön voltak olyanok, akik korábban a CEU elleni támadás miatt fordultak el a Fidesz–KDNP kormánytól.

Tervük az, hogy mind a 106 körzetben olyan jelöltet állítsanak, amelyik felveszi a versenyt a Fidesszel. Budapesten van olyan választókerület, ahol már több mint száz tagjuk van. Az esetleges visszaléptetésekre vonatkozó kérdésre Fekete-Győr azt mondta: „Ha nem sikerül mindenhol erős jelöltet állítani, akkor lehet erről beszélni, és majd akár arról is lehet tárgyalni, hogy más pártok hol lépnek vissza a Momentum javára”. Azt kizártnak nevezte, hogy a „bűnös pártokkal”, a Fidesszel, az MSZP-vel vagy a DK-val koalícióra lépjenek: „Nem érdemlik meg, hogy a bizalmunkkal megtiszteljük őket”.

„Ha a Momentum egyre több helyen lesz olyan erős, mint Budapesten vagy Szegeden, akkor ellensúlyozni tudjuk a kormánymédiát” – fogalmazott Fekete-Győr, hozzátéve, hogy a Momentum helyi, nyomtatott lapok indítását tervezi országszerte, emellett pedig folyik a plakátkampányuk is, és a közösségi médiára is nagy hangsúlyt fektetnek.

A párttá alakuló szervezetben a tagok önkéntesként dolgoznak, de ezt nem lehet örökké fenntartani – mondja Fekete-Győr, aki szerint le kell dönteni azt a tabut, hogy a politikát nulla pénzből csinálják. Mint mondta, szívesen fogadnak adományokat, a felajánlások között volt milliós tétel, de zöme két- és tízezer forint közötti összeg, és külföldről is vannak támogatóik.

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.