Nemcsak az óbudai Szentendrei úton, hanem az életveszélyes gyorsulási versenyek másik nagy budapesti helyszínén, az angyalföldi Váci úton is szükség lenne a Véda elnevezésű intelligens közúti kamerahálózat telepítésére – közölte a Magyar Nemzet kérdésére Gellért Lajos, a XIII. kerületi önkormányzat sajtóreferense, arra reagálva, hogy Bús Balázs, a III. kerület fideszes polgármestere az InfoRádióban beszélt arról: az ügyben előrehaladott tárgyalásokat folytatott a BRFK-val.
A sajtóreferens elmondta, már hosszú évek óta jelzik a veszélyt a rendőrségnek, folyamatosak is a hatósági ellenőrzések, de a száguldozó autósok újra és újra felbukkannak a város egyik legforgalmasabb, fővárosi fenntartású útvonalán. – Tóth József (MSZP), a pesti városrész polgármestere kéréssel és javaslattal fordul Paál Péter Györgyhöz, a XIII. kerületi rendőrkapitányhoz, hogy lehetőség szerint a Váci útra telepíthessenek intelligens kamerákat – hangsúlyozta Gellért Lajos.
A Szentendrei úti helyszínt azért sorolhatták előbbre, mert múlt péntek éjjel vélhetően gyorsulási versenyen részt vevő két autó ütközése okozott balesetet a Záhony utcánál, és rongálódtak meg a római kori vízvezetékrendszer műemléki maradványai. Ennél jóval súlyosabb következménnyel, két fiatal halálával járt egy három hónappal ezelőtti ütközés a közeli jelzőlámpánál. A rendőrség halált okozó ittas járművezetés bűntettével gyanúsítja azt a fiatalembert, aki március 18-án éjszaka Mercedesével hátulról belerohant egy a piros lámpa előtt szabályosan várakozó BMW-be. Az ütközés következtében a BMW vezetője, valamint utasa – a 21 éves ifjúsági világbajnok kajakos, Janza Richárd – a helyszínen életét vesztette.
Bús Balázs polgármester tavasszal már másodszor fordult a Belügyminisztériumhoz (BM). A III. kerületi önkormányzat lapunknak megerősítette, hogy a rendőrök a Záhony utcai helyszínt megfelelőnek tartják a kamerarendszerre, azonban a közel 100 millió forintos költség finanszírozásáról, az esetleges fővárosi anyagi támogatásról, illetve a III. kerület önrészéről sem tudtak tájékoztatást adni. A BM lapunk megkeresésére még március végén közölte: a rendszer csak akkor bővíthető, ha az önkormányzat átvállalja az eszköz beszerzésének, telepítésének és üzemeltetésének költségeit is. – Óbuda egyharmados arányban tudna a költségekhez hozzájárulni – mondta akkor Bús Balázs.